ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 20:04

Kılıçdaroğlu: Analar ağladıkça kardeşlik olmaz

Kılıçdaroğlu: Analar ağladıkça kardeşlik olmaz


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, analar ağladıkça huzur, barış ve kardeşliğin olmayacağını söyledi. Hakkari Şemdinli'de 5 askerin şehit olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Başta siyaset kurumu olmak üzere, üzerine sorumluluk düşen her kişi ve kurum, daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçmelidir." dedi.

Şehitler için bir mesaj yayımlayan Kılıçdaroğlu, bugün yine anaların ağladığını, 5 şehidin olduğunu ifade etti. "Başımız sağolsun." diyen Kılıçdaroğlu, baskına uğrayan Mehmetçiklere yardıma giden Yüksekova Komando Birliği'nden bir timin, pusuya düştüğünü ve biri üsteğmen 5 askerin şehit olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

        "Yarın yine ülkemizin dört bir köşesinden ağıtlar yükselecek, bugün ağlayan analar cenazelerde gözyaşlarını içlerine akıtarak, dik durmaya çalışacaklar. Ama biz biliyoruz ki analar ağladıkça huzur, barış ve kardeşlik olmaz. Bunun için başta siyaset kurumu olmak üzere, üzerine sorumluluk düşen her kişi ve kurum daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçmelidir. Bu konuda her gecikme, her ihmal, sorumluluktan ve çözüme yönelişten her kaçış anaların yüreğini ağızlarına getirmektedir. Türkiye, elbette ulusal birliğini de bütünlüğünü de koruyacak güce sahiptir. Sorun, bugüne kadar alınamayan sonucu almayı sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle insanlık suçu olan terörü, terörist saldırıyı lanetliyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine, silahlı kuvvetlerimize ve ulusumuza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER