ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2014 Salı 14:43

Kılıçdaroğlu adlarını Meclis'te okudu

Kılıçdaroğlu adlarını Mecliste okudu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında 301 madencinin ismini tek tek okudu ve "Af diliyorum, hakkınızı helal edin." diyerek kürsüyü terketti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup toplantısında Manisa Soma'da şehit olan 301 maden işçisinin isimlerini tek tek okudu. Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık olağan grup toplantısını Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçiye adadı. 

Öncesinde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nu anarak "Milletçe felaket, parti olarak derin bir acı yaşadık." ifadelerini kullandı.

Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu'nun kürsüye çıkışında Soma'daki maden faciası sebebiyle alkışlama yapılmadı. "Bugün matem günümüz. Az önce bir gönüldaşımız anlattı." diyen Kılıçdaroğlu, Aslanoğlu'nu kastederek her partiden dostluk, herkesle gönül bağı olan saygıdeğer bir arkadaş olduğunu vurguladı. Allah'tan rahmet, eşi ve çocukları ile yakınlarına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, bugün matem günü olduğunu ve Avrupa'da en büyük işçi kazalarının olduğu bir ülkede işçilerin hayatlarını kaybettiğini söyledi.

Maden işçilerinin 'Yüz karası değil kömür karası. Böyle kazanılır ekmek parası.' dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Soma'da yitirdiğimiz aziz şehitlerimizin isimlerini okuyarak anacağım." diye konuştu. Mevlüt Aslanoğlu ve maden şehitleri için saygı duruşuna davet eden Kılıçdaroğlu, maden şehitlerinin isimlerini memleketleriyle birlikte tek tek okudu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER