ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 17:33

Kılıç: AK Parti'yi millet kurdu

Kılıç: AK Partiyi millet kurdu


AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, 12 yıl önce sosyo- ekonomik ve siyasi buhranlar içerisindeki Türkiye'de halkın AK Parti'yi kurarak, istikrardan ve huzurdan yana tercihini kullandığını söyledi.

    Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen Kılıç, AK Parti'nin 12 kuruluş yıl dönümünün heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İl Başkanı, AK Parti'nin kurulup, iktidar olmasıyla ülkenin buhranlı günlerden kurtulduğunu dile getirdi. Ak Parti'nin yüzde 34 olan oylarının yüzde 50'nin üzerine çıktığına dikkat çeken Kılıç, bunun nedenin ise Hak'tan ve halktan başka güç tanımamalarına bağladı. Milleti ve milletin iradesini dikkate almayan siyasi oluşumları, halkın sandıkta tasfiye ettiğine değinen Murat Kılıç, "Türkiye'de milleten başka destek alınması gereken adres, güç yoktur. Adalet ve Kalkınma Partisi'ni 12 yıl önce millet kurdu. Millet kurduğu bu siyasi partinin yanında, arkasında durdu. Oy potansiyelimizi yüzde 34'lerden yüzde 50'nin üzerine çıkarttık." dedi.

İl Başkanı Kılıç, partisinin iktidarları döneminde Erzurum'un cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını da aldığını ifade ederek "Cumhuriyet tarihin tek seferde en büyük yatırımları Erzurum'a yapıldı. 2011 Kış Oyunları'na şehrimiz sahip olduğu spor tesisleriyle ev sahipliği yaptı. Eğitimden, sağlığa kadar şehrimizde sayısız kamu yatırımları yapıldı. Şehrimiz 10 yıl öncesine göre büyük edğişiklikler yaşadı." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER