ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:19

Keyman: Eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir


Akil İnsanlar Ege Bölgesi Grubu üyesi Fuat Keyman, Reyhanlı’daki patlamayla ilgili olarak, “Eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir.” dedi.

Akil İnsanlar Ege Bölgesi Grubu Başkan Vekili Avni Özgürel, Sekreter Arzu Doğan Yalçındağ ile grup üyeleri Baskın Oran, Fehmi Koru, Hasan Karakaya, Fuat Keyman ve Fadime Baskın Özkan, Manisa Anemon Otel'de işadamlarıyla bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akil İnsanlar Ege Bölge Grubu üyesi Fuat Keyman, “Sabahki toplantımız STK’larla olan çok güzel geçmişti oradan Akhisar’a gittik. Orası da çok güzeldi. Televizyonlarda Reyhanlı’daki olayı görünce bütün günümüz değişti. Şu anda 42 ölü var. Çok ciddi bir terör olayı. Vicdansız, insanlık dışı bir katliam. Maalesef ölü sayısı biraz daha artabilecek. Tam da Başbakan ABD’ye giderken Obama-Erdoğan görüşmesinin öncesinde olmasında çok büyük anlamı var.’’ dedi.

Bir gazetecinin, “Reyhanlı’daki patlamanın çözüm sürecini etkileyebilir mi?" sorusuna cevap veren Keyman, "Reyhanlı olayının devam etmesi süreci etkileyebilir ama şuanda daha çok Suriye sorunuyla ilgili bir süreç. Reyhanlı olayı direk bağlantı olmamakla birlikte eğer bu tür patlamalar, katliamlar olursa süreci etkileyebilir. Fakat şu anda çözüm sürecindeki umutlarımız ve çözüm sürecinin başarılı olma durumu. Olayın dış politika ve istikrar bağlamında çok ciddi olduğunun da altını çizelim." diye konuştu. Yapılan açıklamanın ardından yemekli toplantının geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER