ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 22:20

"Kes yapıştır kasetleri"


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, haber bültenlerinde "kes yapıştır kasetleri" seyrettirildiğini belirterek "Bunu, evlerin içine kapattıkları, gerçekleri öğrenmelerine izin vermedikleri çocuklarımızı kandırabilmek için yapıyorlar ancak bu tutmaz. İnşallah 30 Mart'ta bu oyunu ters yüz edeceğiz" dedi.
İslam, partisince Cuma Kapalı Pazaryeri'nde düzenlenen mitingde, 30 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi.
Bugün yaşananların 50 yıl önce Adnan Menderes döneminde yaşandığına işaret eden İslam, "O dönemde kendi kaderimizi kendimiz tayin edeceğiz, ülkemizi kendimiz yöneteceğiz' dedik. Bir baktık ki Menderes gitti, indirdiler. Aradan 30 yıl geçti, yine aynı oyunla rahmetli Turgut Özal'ı, arkasından da rahmetli Erbakan'ı kaybettik" diye konuştu.
İslam, AK Parti'nin de 12 yıldır mücadele verdiğini anlatarak "Bundan sonra Türkiye'nin başına dışarıdan tayin edilmiş yöneticiler gelmeyecek. Bir daha atanmış başbakanlarımız olmayacak. Kendimiz seçeceğiz, sandıkla getireceğiz ve gerekiyorsa tekrar sandıkla göndereceğiz, bu kadar" ifadesini kullandı.
Türkiye'nin başına, her türlü hileye karşı dik duracak insan istediklerini vurgulayan İslam, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu sürecin başında Sayın Başbakanımıza, 'dediklerimizi yap, iktidardan vazgeç, elimizde çok büyük malzeme var, kara çalar, iftira ederiz, seni indiririz, sen kendin git' dediler. Başkanımız da dedi ki: 'Elinizi korkak alıştırmayın, elinizden ne geliyorsa yapın.
Geçen akşam bir haber bülteninde spiker diyor ki: 'Başbakan, kendisini dinlemeye gelen çarşaflı kadını miting alanından kovdu.' Arkasından başbakanı gösteriyorlar. Hakikaten Sayın Başbakan diyor ki: 'Yahu hanımefendi senin burada ne işin var, buraya gelmeye yüzün nasıl tuttu.' 'Başbakanımız bunu nasıl söyler' diye gözlerimize inanamadık. Arkasından kasetin doğrusunu izledik. Sayın Başbakanımız miting alanında 'Evinize birtakım ablalar gelirse onlara deyin ki: 'Yahu hanımefendi senin burada ne işin var, buraya gelmeye yüzün nasıl tuttu' diyor. Onu oradan kesmiş, film yapmış. Asıl ilginç yanı da bunu haber bülteninde söylüyor. Haber bülteni, halka doğruyu anlatmak için vardır. Artık yalanın da dibine vurmuş durumdalar."
"Artık haber bültenlerinde kes yapıştır kasetleri seyrettiriyorlar" diyen İslam, "Bunu, evlerin içine kapattıkları, gerçekleri öğrenmelerine izin vermedikleri çocuklarımızı kandırabilmek için yapıyorlar ancak bu tutmaz. Bu fitnenin oyuncuları, piyonları, yanılmış dostlarımız olsa bile bu tutmaz. İnşallah 30 Mart'ta bu oyunu ters yüz edeceğiz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER