ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 16:32

Kazakistan Büyükelçisi, özel görüşme için AK Parti'de


Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleri ile AK Parti Genel Merkez'de kahvaltılı toplantıda bir araya geldiği sırada AK Parti binasına geldi.

Büyükelçi AK Parti Genel Merkezi'ne Kazakistan bayraklı bir araçla geldi. Yaklaşık 20 dakika içeride kalan büyükelçisi, Erdoğan'ın toplantısı bittikten yaklaşık 10 dakika sonra merkezden ayrıldı. Büyükelçinin ayrılırken kullandığı araçta Kazakistan bayrağı olmadığı dikkat çekerken, büyükelçi ile birlikte aynı araca AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara milletvekili Haluk İpek de bindi.

Kazakistan Büyükelçiliği yetkilileri, Cihan'a yaptıkları açıklamada Büyükelçi Tüymabayev'in Başbakan Erdoğan ile görüşmediğini ve özel bir görüşme gerçekleştiğini bildirdi.

AK Parti için sanatçı Uğur Işılak tarafından Dombra müziğine uyarlanarak hazırlanan Recep Tayyip Erdoğan şarkısı polemiğe neden olmuştu. Kazakistan'ın başkenti Astana'da yaşayan şarkının sahibi Arslanbek Sultanbekov, AK Parti'nin şarkıyı izinsiz kullandığını açıklayarak Türkiye'deki avukatları aracılıyla yasal işlemlere başlandığını söylemişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER