ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 21:39

Karadavut: BBP Türkiye’nin dördüncü büyük partisidir

Karadavut: BBP Türkiyenin dördüncü büyük partisidir


BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Merzifon’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

BBP’nin 20 yıllık bir parti olduğunu ve artık Türkiye’nin dördüncü partisi konumunda olduğunu kaydeden Karabulut, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlere kendi adayları ile gireceklerini söyledi.

Önümüzdeki yerel seçimlerde ilk kez seçimlere sandık görevlisi vereceklerini kaydeden Ünsal Karabulut, “20 yıllık siyasi hayatımızın içerisinde ilk defa biz bu seçimlere sandık görevlisi vereceğiz. BBP olarak bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızı belirleyerek seçime gideceğiz. BBP’nin kamuoyu tarafından çok sevilen, çok sayılan parlayan yıldızlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İnanın bu basınımıza, milletimize sürpriz olacak. Seçimlerde büyük bir oy patlaması yapacağız. Bunun çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

PKK’nın eylemlerine devam ettiğini vurgulayan Karabulut, "PKK şu anda ne yapıyor? Eylemlerine devam ediyor. PKK’nın eylem yapması için illa karakol basması mı gerekir? Karakol basmıyorlar ama şu anda şantiye basıyorlar. Oradaki iş makinelerini yakıyorlar. Orada çalışanları kaçırıyorlar. Yol kesiyorlar. Daha önce Cizre’de yaptığını şimdi Diyarbakır’da yaptılar. Kendi güvenlik birimini oluşturup kimlik kontrolü yapıyorlar. Sanki özerk bir bölge varmış gibi, ayrı bir bölge gibi bütün bunları yerine getiriyorlar." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER