ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Aralık 2013 Cumartesi 23:19

Kamalak'tan hükümete çağrı

Kamalaktan hükümete çağrı

"Hükumet bir maddelik kanun çıkartır, mesele biter gider"


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin, "Hükumet talebinde samimiyse kanun çıkarma yetkisine sahiptir. Hiçbir ihtilafa, tartışmaya meydan vermeyecek şekilde bir maddelik kanun çıkartır, mesele biter gider" dedi.


Kamalak, partisinin büyükşehir belediye ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısı için Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulundu.


28 Şubat davası sanıklarının tahliye edilmesini eleştiren Kamalak, "Perşembenin gelişi, çarşambadan belli olur' demişler. Biz başta böyle olacağını tahmin ediyorduk. Dava sürecinde yargılama kanunu değiştirildi. Özel yetkili mahkemelerin yerine bölge ağır ceza mahkemeleri getirildi" diye konuştu.


Mustafa Kamalak, gazetecilerin tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:
"Hükumet talebinde samimiyse kanun çıkarma yetkisine sahiptir. Hiçbir ihtilafa, tartışmaya meydan vermeyecek şekilde bir maddelik kanun çıkartır, mesele biter gider."


Saadet Partisi olarak seçime 81 il, 971 ilçe ve 386 beldede gireceklerini kaydeden Kamalak, "Biz milletimize, teşkilatımıza güveniyoruz, iddialıyız. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER