ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 22:02

Kalkınma Bakanı Yılmaz'dan seçim yorumu


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 2014 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, "Bu seçim, kendisinden sonra gelecek cumhurbaşkanlığı ve genel geçimleri de tayin edecek bir seçim olacak" dedi.
AK Parti Mamak İlçe Başkanlığının Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Yılmaz, yaptığı konuşmada, Mamak ilçe teşkilatının çalışmaları ile örnek bir teşkilat olduğunu söyledi. İlçe teşkilatının çalışmalarını çok güzel bulduğunu ifade ederek ve emeği geçenleri tebrik eden Yılmaz, teşkilatın başarılı çalışmalarının diğer teşkilatlara örnek olması açısından duyurulması gerektiğini kaydetti.
Cumhuriyetin ilanının 90. yılını da kutlayan ve Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitleri rahmetle andıklarını dile getiren Yılmaz, "Cumhuriyet cumhurdan geliyor, halk demek, millet demek. Bu cumhuriyet hepimizin cumhuriyeti. Maalesef belli dönemlerde, bazı darbelerden sonra, cumhuriyetin rotasını farklı yönlere çekmek isteyenler oldu. Halkın üzerinde vesayet yapısını oluşturmak isteyenler oldu ama çok şükür milletimiz birer birer bu vesayet yapılarından kurtuldu" diye konuştu.
-"2014 yerel seçimleri tarihi bir seçim olacak"-
2014 yerel seçimlerinin önemini de vurgulayan Yılmaz, "Yerel seçimler kendisinden sonra gelen süreci etkileyecek. Kendisinden sonra gelecek cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri de tayin edecek bir seçim. Bu anlamda tarihi bir seçim. Bir işaret fişeği. Dişimizi tırnağımıza takarak, her türlü fedakarlığı yapıp, bu seçimlerde en üst düzeyde başarının sağlanması lazım" değerlendirmesini yaptı.
30 Ekim-1 Kasım'da gerçekleştirilecek İzmir İktisat Kongresi'ne de değinen Yılmaz, ilk kongrenin konuşma metinlerine baktığında, cumhuriyeti kuranlarının ekonominin ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını gördüğünü dile getirdi.
Siyasi bağımsızlığın tek başına yeterli olamayacağına, gerçek bağımsızlık için ekonomik açıdan da bağımsız olunması gerektiğine işaret eden Yılmaz, "Diğer işler sloganda kalıyor" görüşünü paylaştı.
AK Parti'nin 2001 krizinden sonra iktidara geldiğini hatırlatan Yılmaz, 2002 yılında ise ülkede sessiz bir devrim olduğunu ve vatandaşın 2001 krizini yaşatan meclisi adeta tasfiye ettiğini söyledi. O dönemde sadece AK Parti ve CHP'nin seçim barajını aştığını anımsatan Yılmaz, AK Parti'nin, milletin teveccühünü boşa çıkarmadığını kaydetti.
-"Slogan siyaseti yapmıyoruz"-
Toplantı öncesinde AK Parti'nin Mamak Mutlu Mahallesi Temsilciliğinin açılışına da katılan Yılmaz, AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bu yana etnik, bölgesel ve dini milliyetçilik yapmayacaklarını ifade ettiklerini dile getirdi.
Mutlu Mahallesi'nde yaşayan birçok insanın doğu ve güneydoğu anadolu illerinden göç eden vatandaşlar olduğunu anlatan Yılmaz, "Biz sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamıyoruz, uzun zamanların ihmalini karşılıyoruz" ifadesini kullandı.
Halkın da AK Parti'nin çabalarını takdir ettiğini anlatan Yılmaz, "Bazıları sloganlarla ideolojilerle bir yerlere varacağını zannediyorlar. Fakat vatandaşlarımız şunu çok iyi görüyor: Lafla hiçbir şey olmuyor. Slogan atanlar memleketimizin gücünü azaltmaktan başka hiçbir şeye yaramıyorlar. Biz slogan siyaseti yapmıyoruz. Biz milletin beklentilerine göre siyaset yapıyoruz" diye konuştu.
Mamak'ın AK Partili Belediye Başkanı Mesut Akgül de Mamak'ın eski dönem belediye yönetimleri ile son dönemlerin kıyaslamasını en iyi Mutlu Mahallesi sakinlerinin yapabileceğini ifade etti. Akgül, Mutlu Mahallesi'nin bugün binaları ve sosyal donatı alanları ile Mamak'ın en iyi mahallerinden olduğunu kaydetti.
Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz ve Akgül, temsilciliğin açılışını gerçekleştirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER