ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:06

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Konya'da:


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Başbakan'a saldıranlar aslında Türkiye'ye saldırıyor. Gerçek amaç bu miletin iradesini kırmak" dedi.
Bir dizi programa katılmak üzere Konya'ya gelen Yılmaz, Uluslararası Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırma Enstitüsünde, Önder Çiftçi Projesi (ÖÇP) kapsamında düzenlenen Tarla Günleri 2013 Fuarı'na katıldı.
Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, son 10 yılda ülkede sıçrama gerçekleştirildiğini belirtti. İkinci sıçrama dönemine hazırlandıklarını ifade eden Yılmaz, "Bunu hep birlikte başaracağız, Bunu Türkiye, Konya başaracak. Bizim anlayışımz kapsayıcı bir kalkınma anlayışı, tüm bölgeleri kapsıyor" dedi.
Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:
"Türkiye'nin dünyaya örnek vasfını gölgelemek istiyorlar. Bunu uluslararası medyada çok açık bir şekilde görüyoruz. Saatlerce tek yönlü yayın yapan uluslararası medyanın, bu işi kasıtlı yapmadığını söyleyemeyiz. Ortada çok ciddi bir kasıt var. Türkiye'nin başarısını gölgeleme, örnek olma vasfını gölgeleme çabası var. Fakat gerçekler, sanal ortamda oluşturulmaya çalışılan, bu imajlardan daha güçlüdür. Ben gerçeklerin gücüne inanıyorum. Sanal ortamlarda ne yaparsanız yapın, hangi kurguları pompalarsanız pompalayın gerçek, sonuçta galip gelir. Hakikat er ya da geç hükmünü icra eder. Biz doğru politikalar izlediğimiz sürece, sağlıklı bir şekilde kalkınmamıza, gelişmemize, demokratikleşmemize devam ettiğimiz sürece, başkaları ne yaparsa yapsın bunların etkisi olmayacaktır."
Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin artık güçlü ve manipüle edilemez bir ülke olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bunu da bu yaşananlar vesilesiyle bir kez daha dosta düşmana göstereceğiz ve bunu görecekler. Türkiye'de güçlü bir hükümet ve güçlü bir lider var. O lider de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başbakanımıza hakaret etmeye çalışanlar, hiçbir demokratik standarda uymayan, hiçbir ahlaki ve insanı standarda uymayan bir şekilde hakaret etmeye, çeşitli şekilde saldırmaya çalışanlar şunu çok iyi bilsinler; Başbakan'a saldıranlar aslında Türkiye'ye saldırıyor. Gerçek amaç, bu milletin iradesini kırmak. Başbakanımız sadece kendisine oy verenlerin değil tüm Türkiye'nin Başbakanı, 76 milyonun Başbakanı... Bunu böyle bilmemiz gerekiyor. Liderimize yönelik yapılan saldırılar, aslında miletimize, ülkemize, ülkemizin geleceğine yönelik saldırılar, istikrarımıza yönelmiş saldırılardır ama bunların hepsi boşa çıkacak."
Yılmaz, tüm kurumların iş birliği yaparak Konya'nın tarımını daha rekabetçi bir seviyeyese getirmesi gerektiğine işaret ederek, "Katma değeri daha yüksek ürünler üreterek, hem çiftçinin gelirini artırmamız hem de ülkemizin kalkınmasına, büyümesine daha fazla katkıda bulunmamız gerekiyor" dedi. Yılmaz, fuarın ülke ve Konya tarımına hayırlı olmasını diledi.
Bakan Yılmaz, konuşmanın ardından, buğdaydan tarım aletlerine ve traktörlere kadar çeşitli ürünlerin sergilendiği fuarı gezdi. Fuar, 16 Haziran akşamına kadar açık kalacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER