SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2014 Çarşamba 16:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kadınların ihtiyacı eşdeğer olabilmektir"

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/erdogan-1489513-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/erdogan-1489513-622x360.jpg
Kadınların ihtiyacı eşdeğer olabilmektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "DEAŞ'a (IŞİD) saldıranlar ki saldırmanız lazım, peki PKK'yı meşrulaştırmak için bu gayretiniz niye? Şu anda Avrupa ülkelerinde bu gayretleri görüyoruz" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın açılış töreni ve 18. Uluslararası İş Forumu Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "DEAŞ (IŞİD) terörüne son derece haklı biçimde karşı çıkanlar, PKK terörüne sempatiyle bakabiliyorlar. DEAŞ'a saldıranlar ki saldırmanız lazım, peki PKK'yı meşrulaştırmak için bu gayretiniz niye? Şu anda Avrupa ülkelerinde bu gayretleri görüyoruz, bu çalışmaları görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Türkiye yatırım yapmak için eşsiz bir ülke"

Erdoğan, "Sağlam finansal yapısıyla, disiplinli mali yapısıyla, siyasi olarak tam bir istikrar ve güven ortamıyla Türkiye, yatırım yapmak, ticaret yapmak, işbirliği yapmak için eşsiz bir ülkedir, eşsiz bir fırsattır" dedi.

"Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önceki gün İstanbul'da 'Kadın ve Adalet' konulu bir zirvede konuşma yaptım. Söylediğim şu; Kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eş değer olabilmektir. Söylediğim bu. Kadın ve erkek arasında eşitlik değil, eş değerlilik olması gerektiğini, yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün gerek bazı ulusal gazeteler, gerek bazı uluslararası medya kuruluşları, son derece açık olan, manası son derece beli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok farklı çok yanlış şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz. Bunlarda yalan var, bunlarda takiye var, bunlarda iftira var, bunlarda hakaret var, bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Şahsen 40 yılı aşkın siyasi mücadelemde, kadın haklarını ve kadın hareketlerini nasıl savunduğum, nasıl teşvik ettiğim ortadayken hiç kimse bu konuda bana ve arkadaşlarıma çamur atamaz" dedi.

"MENSUBU BULUNDUKLARI ZİHNİYETİN NE DURUMDA OLDUĞUNU GÖRSÜNLER"

Erdoğan, "Başında bulunduğum siyasi parti içerisinde kadın hareketini nasıl güçlendirdiğim ortadayken, kalkıp bana bu noktada, bu tür iftiraları atanlar önce aynaya baksınlar. Aynada kendilerini bir izlesinler. Mensubu bulundukları zihniyetin ne durumda olduğunu görsünler. Bu çifte standartı ibretle bir o kadar da istihza ile izliyoruz. Uluslararası medyada Türkiye hakkında çıkan haber ve yorumların özellikle de Türkiye'yi teröre destek veren ülke, Türkiye ekonomisini de kırılgan gösteren yorumların tamamen gerçek dışı, art niyetli, hasmane olduğu özellikle bilmenizi isterim" diye konuştu.
KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa’da temaslarda bulundu

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ndan örnek davranış

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.