SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2014 Perşembe 12:16

Kadınlarımıza karşı olumsuz ayrımcılık yok

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/davutoglu-1491034-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/davutoglu-1491034-622x360.jpg
Kadınlarımıza karşı olumsuz ayrımcılık yok

Başbakan Davutoğlu, "Ne inancımızda ne de kültürel anlamda devraldığımız mirasta kadınlarımıza karşı olumsuz ayrımcılık olmamıştır, olmayacaktır" dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rixos Otel'de düzenlenen "Yerel Yönetimlerde Kadın" konulu programda konuştu. Davutoğlu'nun mesajları şöyle:

"Ne bizim inancımızda ne tarihimizde ne de kültürel anlamda devraldığımız mirasta kadınlarımıza karşı olumsuz bir ayrımcılık, tavır olmamıştır, olmayacaktır. Bizim geleneğimizde kadınlar sosyal hayatın içindedirler, öncüdürler, öznedirler. Nesne ve edilgen değildirler ve olamazlar."

"Sırf Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edebilmek için zihinsel engelli bütün kardeşlerimize hakaret eden o söze dün sarfeden Sayın Kılıçdaroğlu, öncelikle insan onuruna saygı duymayı öğrenmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza atfen ona zihinsel özürlü demek, zihinsel özürlülere hakarettir diyen bir anlayış, kadın - erkek eşitliğini, engelli - engelsiz eşitliğini kabul edebilir mi?"

"Eğer kadınlara bir ayrımcılık yapılacaksa bu daima pozitif ayrımcılık olacaktır. Negatif ayrımcılık olmayacaktır."

"Çözüm Süreci için bütün anneler, mağdur olan, evlat kaybeden bütün anneler omuz omuza yürüdüğünde ve siyasete dönüp, 'bizlerin açıları üzerinden siyaset yapmayın' diye haykırdığında bu ülkeye barış gelecek. Biz bir daha anneler bu acıyı yaşamasın diye siyaset yapıyoruz, bir daha hiçbir anne şu veya bu gerekçeyle hiçbir annenin yüreğine evlat acısı düşmesin diye inadına Çözüm Süreci, inadına kardeşlik, inadına barış diyoruz."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Berkin Elvan'ın annesi Meclis'te gözyaşlarını tutamadı

SONRAKİ HABER

Bedelli askerlik düzenlemesi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.