ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 16:04

Kadın ve Demokrasi Buluşması


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkeyi artık holding patronları yönetmiyor. Bu ülkeyi Pensilvanya'daki çiftliğinde oturup buraları karıştıran fitneciler de yönetmiyor" dedi.
Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Kadın ve Demokrasi Buluşması"nda yaptığı konuşmada, CHP'lilerin kendilerini "akıllı" ve "seçkin" zannedip, milletin tercihlerini aşağıladığını söyledi.
Başbakan Erdoğan, "Hiç kusura bakmasınlar bu ülkeyi artık manşetler yönetmiyor. Bu ülkeyi artık holding patronları yönetmiyor. Bu ülkeyi Pensilvanya'daki çiftliğinde oturup buraları karıştıran fitneciler de yönetmiyor. Kapılara gelen ablalar olabilir bizim ablalarımız burada. Çünkü bu ülkeyi millet yönetiyor. Siz yönetiyorsunuz ve her zaman da millet yönetecek" diye konuştu.
Konuşması "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde sloganlarla kesilen Erdoğan, bu sözlere "Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Siz varsanız biz varız" şeklinde karşılık verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle devam ettirdi:
"Bizim rotamızı siz çizdiniz siz. Biz de o istikamette gideceğiz. Sizlerle birlikte gideceğiz. El ele gideceğiz, omuz omuza gideceğiz. Bu ülkede Hakk'ın ve halkın dediği olacak. Bunların değil. Onun için şurada 22 gün var. Kapılara bazı ablalar gelebilir. Bizim ablalarımız onlara gereken cevabı verecektir, ben buna inanıyorum. Yurtlarda, evlerde kızlarımıza gece beddua seansları yaptırıyorlar. Şahsıma, eşime, kızlarıma beddualar ettiriyorlar. Bazı illerde kızlarımız yanımıza geliyor. 'Bizi bu beddualara katılmadığımız için yurttan atıyorlar' diyorlar. Ben de onlara şunu söyledim, asla mahsun olmayın, asla üzülmeyin. Hanginizi atıyorlarsa hemen bize müracaat edin Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarına sizi yerleştireceğiz. Eğer oralar yetmiyorsa sizi otellere yerleştireceğiz. Oralar yetmiyorsa biz sizi devletin sosyal konutlarına yerleştireceğiz. Çünkü böyle bir zulüm görülmedi. Bu zulmün karşısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti gücünü ortaya tam manasıyla koyacaktır. Türkiye'yi dışarıda, kurumlarını ele geçirmek suretiyle huzurunu bozmaya kimsenin hak ve selayeti yoktur."
- "Bildik türkülerini söylüyorlar"
Kendisine yönelik "tek adam" şeklindeki eleştirilere cevap veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"İşte çıkmışlar o bildik türkülerini söylüyorlar. 'Tek adam' demeye başladılar. 'Diktatör' demeye başladılar. Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli! Ben diktatör olacağım, siz bana bu şekilde hakaret edeceksiniz, mümkün mü? Diktatörün olduğu yerde böyle konuşabilir misiniz? Böyle saldırabilir misiniz? Kaçacak delik ararsınız delik. İstediğin hakareti yapacaksın, bundan daha büyük hürriyet olur mu? Buradan onlara tekrar sesleniyorum. 'Tek adam' diyenlere, 'diktatör' diyenlere sesleniyorum. Seçime 22 gün var. 22 gün sonra sandık ortaya gelecek. Buyurun devirin o diktatörü. Bakın ben ne diyorum? Diyorum ki, eğer bu seçimde AK Parti birinci olarak çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakmaya hazırım' diyorum."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine de karşılık veren Erdoğan, şunları kaydetti:
"MHP'nin Genel Başkanı hesap yapmış, 'Yüzde 51'in altında alırsan bıraksana' diyor. Bu seçim, yerel seçim. Bu yerel seçimin hedefi yüzde 51 çıtası değil ki. Bu seçimde sen ne kadar belediye alacaksın, sen ne kadar oy alacaksın buna bak. Ama bir şey söylüyorum? Birinci parti olmak değil midir her siyasetçinin hedefi? Sen nasıl bir siyasetçisin ki kendin bir defa geride kalmayı kabul ediyorsun, benim kendi çıtamı kendine örnek olarak alıyorsun. Çalış, senin de olsun. Düşünebiliyor musunuz, birisi 11-12-13-14 bunu kabul ediyor, bir diğeri 25-26-27 bunu kabul etmiyor ama hiçbirisi 'Ben 50'yi nasıl alırım?' diye düşünmüyor. Aradaki fark bu."
Başbakan Erdoğan, kendilerinin seçim için, sandık için çalıştığını ifade ederek, "Bizim gündemimizde 30 Mart var ama işte bunlar maalesef, Pensilvanya'yı da yanlarına aldılar, yandaş basın, seçim görmüyor, 30 Mart'ı görmüyor. Diktatörlükten, tek adamlıktan bahsediyorlar. Ben burada bir şeyi açık açık ifade edeceğim: Ülkemin ulusal güvenliğine bir saldırı varsa, onunla mücadele ederim. Ülkemin istiklaline yönelik bir saldırı varsa onunla sonuna kadar mücadele ederim. Ülkemin birliğine, bütünlüğüne, istikrarına, huzuruna karşı saldırı varsa ben ona göğsümü siper ederim" diye konuştu.
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER