ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:38

"Kabine değişikliğini sadece Başbakan bilir!"


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kabinede yeni bir değişikliğin olması durumunda, bunu Başbakan dışında kimsenin bilemeyeceğini söyledi. Bağış, “Kabinede oluşacak başka bir değişikliği Başbakan dışında kimse bilemez. Ama Başbakanımızın dediği gibi, her han her şey olabilir.” dedi.

Bakan Egemen Bağış, Şili’nin Başkenti Santiago’da gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Latin Amerika Zirvesi için bu sabah Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada, basın mensuplarının kabine değişikliği hakkındaki sorularını cevaplayan Bağış, her an her şeyin olabileceğini söyledi. Bağış, “Kabinede oluşacak başka bir değişikliği Başbakan dışında kimse bilemez. Ama Başbakanımız dediği gibi her han her şey olabilir. Bu zaman kadar görev yapan arkadaşlar, iyi işler yaptı. Onlar belki şimdi başka kapasite de başka görevler yapacak. Yeni arkadaşlarımız da devr aldıkları görevi daha ileriye götürmeye çalışacaklardır.” şeklinde konuştu.

Şili’de gerçekleştirilecek zirvede hükümeti temsil için gittiğini belirten Bağış, “Şili’nin Başkenti Santiago’da Avrupa Birliği Latin Amerika Zirvesi var. Sayın Başbakanımız davet edilmişti. Başbakanımız ve hükümeti temsil etmekle görevlendirildim. Arkadaşlarımızla birlikte uzun bir yola çıkıyoruz. Bu ziyaret çerçevesinde Avrupa Konseyi Başkanı Sayın Rum Kuyi başta olmak üzere birçok AB komisyon yetkilisi, bakan ve başbakanı ile görüşme fırsatımız olacak. İrlanda'nın AB komisyon dönem başkanlığı çerçevesinde Türkiye, AB müzakere sürecine yeni bir ivme kazandırdı. O çerçevede yeniden fasıl açabilme çabalarımız orada da sürdüreceğiz, bu konuda kulisler yapacağız. Ayrıca orada önemli temaslar da olacak." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER