ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 16:12

İzmir'de 27 ilçe adayını açıkladı

İzmirde 27 ilçe adayını açıkladı

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, 27 ilçe belediye başkan adayının belirlendiğini söyledi.


AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, 27 ilçe belediye başkan adayının belirlendiğini, geri kalan 3 ilçenin adayının ise birkaç gün içerisinde belirlenerek kamuoyuna duyurulacağını söyledi.
Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Ekim 2013'de başlayan belediye başkan aday adaylığı müracaat sürecinin 1 Aralık'ta sona erdiğini, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili çalışmaların başladığını anlattı.
Bu süreçte milletvekilleri, il teşkilatı, ilçe başkanları, teşkilatlar, kanaat önderleri, sivil toplum örgütü başkanlarıyla yapılan çalışmalar sonrasında ortaya bir liste çıktığını, bu listenin geçen pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği üst kurulda İstanbul'da gözden geçirildiğini dile getiren Akay, listenin onaylanmasıyla dün adayların hem teşkilatlara, hem ilçe başkanlarına hem adaylara hem de kamuoyuna duyurulduğunu ifade etti.

Cumartesi günü kamuoyuna tanıtılacak

Akay, şöyle konuştu:
"27 ilçemizde aday tespitini yaptık. Karşıyaka, Urla ve Güzelbahçe ile ilgili arayışlarımız devam ediyor. Mevcut adayları gözden geçirdik. Başka aday acaba ortaya çıkar mı, orada bize bir oy fazla getirebilecek aday olabilir mi? Mevcutların da tabii ki değerlendirmesi yapılıyor. İnşallah en sağlıklı şekilde onun kararını vermek suretiyle birkaç gün içinde karar verilecek. Cumartesi günü 30 ilçenin belirlenmiş haliyle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, milletvekillerimiz, teşkilatlarımızın katılımıyla Halkapınar'da tanıtım toplantısı gerçekleştireceğiz. Görev alan arkadaşlarımıza da bu süreçte başarılar diliyoruz. Teşkilatımızla bir bütün içinde, AK Parti'ye yakışan bir düşünceyle inşallah seçimi en güzel şekilde tamamlamak istiyoruz."
Akay, AK Parti'nin İzmir'deki 27 ilçe belediye başkan adaylarını şöyle açıkladı:
Aliağa: İbrahim Ethem Yorulmaz
Bayındır: Mehmet Kertiş
Balçova: Hasan Özcan
Bayraklı: İsmail Sarı
Bornova: İlhan Kaya
Bergama: Hasan Şahin
Buca: Cemil Şeboy
Çeşme: Mustafa Cenger
Çiğli: Adnan Yılmaz
Dikili: Ahmet Dağdelen
Foça: Salih Emrullah Keleş
Gaziemir: Kerem Fahri Baykalmış
Beydağ: Fevzi Kaya
Karabağlar: Necip Kalkan
Karaburun: Hüseyin Altın
Kemalpaşa: Arif Uğurlu
Kınık: Sadık Doğruer
Konak: İlknur Denizli (AK Parti İzmir Milletvekili)
Kiraz: Erol Çomak
Menderes: Bülent Soylu
Menemen: Mehmet Kaplangı
Seferihisar: Hamit Nişancı
Narlıdere: Erkan Dereli
Ödemiş: Mahmut Badem
Selçuk: Zeynel Bakıcı
Tire: Mehmet Çeltikçioğlu
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER