ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 15:21

İstifa dalgası devam ediyor

İstifa dalgası devam ediyor

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, il yönetimi olarak bulundukları görevden bu günden itibaren ayrıldıklarını söyledi. Ayar, AK Parti Karabük İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, partinin kuruluşunda yer aldıklarını ve o günden bu yana onurlarıyla görev yaptıklarını anlattı.


Siyasette bu kadar uzun süre görev yaparak zerre kadar leke olmadan bu görevi teslim edebilmenin önemli olduğunu vurgulayan Ayar, şöyle konşutu:

"İl yönetimi olarak görevimizi görülen luzüm üzerine bugün aldığımız kararla istifa ederek bırakıyoruz. Yönetimimin hepsi Karabük adına hizmet üretme gayreti içerisinde olan samimi, bu davaya inanmış Karabük'e ve Türkiye siyasetine hizmet adına buralarda bulunan arkadaşlarımız. Bu arkadaşlarımız arazide seçim dönemlerinde çalışmalarını yaparken, bütün samimiyetiyle ve gayretiyle bu mücadele içerisinde olmuşlardır. Biz Karabük adına ve kentimizin kazanması adına taraf olan bir ekip olarak payımıza düşen görevi yaptığımıza ve Karabük'e bir çok nokta da önemli hizmetler kazandırdığımıza inanıyorum"

Hiçbir zaman göz önünde olmak ve "reklam olsun" mantığıyla bu işi yapmadıklarını anlatan Ayar, "Bundan sonraki süreçte de görev alacak arkadaşlarıma da inşallah Karabük adına güzel hizmetler yapmaları noktasında da iyi dilek ve temennilerimi sunarım" ifadesini kullandı.

Siyasi partilerin tarihlerinde bayrak değişimlerinin her zaman yaşandığını ve bunların olağan şeyler olduğunu ifade eden Ayar, "Karabük'te de bir bayrak değişimi var. Ben Karabük'te uzun bir süre il başkanlığı ve parti mensupluğu yapmış bir insanım. Onun için bugüne kadar şerefle yaptığımız bu görevi, gönlümüzde zerre miktarı kırgınlık olmadan yine şerefle teslim etmenin gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Ayar, hesaptan uzak ve yine samimi bir şekilde hizmet etme amacıyla buralarda olacaklarını dile getirerek, "Bir insanın tavrını tarzını herkes beğenmez. Herkesin beğenmesi mümkün değil. Herkes beğenirse bunda bir anormallik var demektir. Bizim yaptığımız görevi beğenenler de vardır beğenmeyenler de. Bize her iki görüşe de saygı duymak düşer. Onun için bunun takdirini vatandaşımız verecektir" dedi.

Basın toplantısına, il yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanları ve partililer katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER