ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ekim 2014 Çarşamba 15:01

İşte MHP'nin tezkere kararı!

İşte MHPnin tezkere kararı!

MHP, hükümetin Irak ve Suriye'ye asker göndermek için Meclis'ten yetki almasını içeren tezkereye "evet" diyecek.


MHP, hükümetin Irak ve Suriye'ye asker göndermek için Meclis'ten yetki almasını içeren tezkereye "evet" diyecek. Tezkerede bazı hususları mahsurlu bulan MHP, Türkiye'nin milli güvenliği için bu mahsurlara rağmen tezkereye evet oyu verme kararı aldı.

"TÜRKİYE'NİN BEKASI ve MİLLİ GÜVENLİĞİ İÇİN"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, tezkereye evet oyu vereceklerini açıklayarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ne güveniyoruz. PKK ve IŞİD vurguları gerekçede bulunmaktadır. Bazı rahatsızlık verici hususlar olsa da Türkiye'nin bekası ve milli güvenliği için evet oyu vereceğiz." diye konuştu.  Yalçın, tezkerenin içeriğinin yabancı askerlerin Türkiye'ye gelmesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son ABD ziyareti sırasında mutabakat sağlandığının göstergesini oluşturduğunu da kaydetti.

BAHÇELİ'DEN TEZKERE AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM gündemine yarın gelecek Suriye ve Irak'la ilgili tezkereye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Tercihimizi Türk milletinden yana kullanacağız. Tezkereyle ilgili her türlü eleştiri hakkımız saklıdır."

HDP'DEN RET KARARI

HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş "Savaş tezkeresine bizim evet oyu vermemiz düşünülemez. Hükümet sınırsız yetki istiyor" demişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER