ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 12:28

İşte CHP'nin yeni grup başkanvekili

İşte CHPnin yeni grup başkanvekili

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde Muharrem İnce’nin istifasının ardından boşalan CHP Grup Başkanvekilliğine, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök getirildi.


CHP TBMM Grubu, Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında basına kapalı toplandı.

Toplantıda, daha önce iki tur yapılan ancak sonuç alınamayan grup başkanvekilliği seçimine devam edildi.

Bugünkü 3. tur oylamada, Ankara Milletvekili Levent Gök, gerekli olan 65 milletvekilinin oyunu alarak, CHP'nin 3. grup başkanvekilliğine seçildi.

Diğer aday Ankara Milletvekili İzzet Çetin 39 oy alırken, 14 oy da boş çıktı.

Toplantıda ayrıca boş bulunan 3 grup yönetim kurulu üyeliği ve 1 grup denetçisi için de seçim yapıldı.

Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan grup yönetim kurulu üyeliklerine, Bursa Milletvekili İlhan Demiröz de grup denetçiliğine seçildi.

"Bugünkü tablodan mutluyum"

Seçimler sonrası gazetecilere açıklama yapan Gök, milletvekillerinin,  demokratik iradelerini gösterdiğini söyledi.

PM üyeliğinden daha önceki seçimler öncesinde de istifa edebileceğini ifade eden Gök, ancak seçime geldiğinde karşısında bir aday olacağını bilmediğini kaydetti. Gök, "Ama daha sonraki süreçte, seçim ertelendikten sonra hem siyasi ahlak açısından bir yere aday olduktan sonra o makamın bırakılması gerektiğini düşünerek o davranışı gösterdim. Bugün seçilemeyebilirdim de bu çok da doğal bir tablo olurdu. CHP kendi iç görevlerini kendi içinde, demokratik ortamda yarışarak milletvekillerinin ve örgütün görüşünü alarak çözüyor. Ben bugünkü tablodan son derece mutluyum" diye konuştu.

 

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER