ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 14:51

İstanbul merkezli operasyon


AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, 17 Aralık'ta İstanbul merkezli yapılan operasyondan sonra İzmir'de binlerce kişinin partilerine üye olduğunu bildirdi.
Sait, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yaşananların Türkiye için büyük bir talihsizlik olduğunu, son 15 günde Türkiye'nin uğradığı zararın, gerçek hedefin kim olduğunu açıkça gösterdiğini belirtti.
Son günlerde yaşananların AK Parti'yi daha da güçlendirip kenetlendirdiğini ifade eden Sait, "Birkaç kişi gitti ve istifa etti ama binlercesi geldi. 17 Aralık'tan sonra İzmir'de partimize binlerce yeni üye kaydoldu. Halkımızın desteği ve teveccühüyle oldukça çirkin oyunlar boşa çıkacak, buna tüm kalbimizle inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
- ''Keşke beddualar olmasaydı''
Tüm olumsuzluklara rağmen ümitvar olduklarını kaydeden Sait, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Birilerinden hep "Ümit var olunuz" şeklinde dersler alırdık. Keşke beddualar olmasaydı, ümitler var olsaydı ama tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen biz yine ümit varız. Maruz kaldığımız haksızlıklar bizleri daha da güçlendiriyor ve kenetlendiriyor. Ben olan ya da olmayan her şeye "bunda da bir hayır vardır" diye düşünen biriyim. Optimist bir düşünceyle 17 Aralık'tan sonra yaşananların gelebilecek daha büyük belalara paratoner görevi üstlendiğini zannediyorum, kanaatimce. En büyük depremler yaşandı, Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve bundan sonra gelebilecek artçı sarsıntılara da göğüs gereceğiz. Zira Allah istemedikçe hangi sarsıntı olursa olsun milletin bizatihi kendisinin oluşturduğu temelleri kimse yıkamayacaktır.''
Yaşanan olumsuzlukların içerde ve dışarda gerçek dostları da gösterdiğini belirten Sait, ''Bu dönemde özellikle Balkan ülkelerinde yaşayan Evladı Fatihan dediğimiz hemşerilerimiz ve soydaşlarımız bizlere sahip çıktılar. Bosna ve Kosova'da camilerde ve medreselerde Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için dualar edildiğini biliyorum. Bunları asla unutmayacağız. Balkanlardaki kardeşlerimize biz de dua ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER