ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2014 Salı 11:07

İşler'den Libya ziyareti sonrası açıklamalar

İşlerden Libya ziyareti sonrası açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve hükümetin özel temsilcisi sıfatıyla Libya'da temaslarda bulunan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "Türkiye, kardeş Libya halkının yanında olmaya devam edecektir" dedi.


Cumhurbaşkanı ve hükümetin özel temsilcisi sıfatıyla Libya'da temaslarda bulunan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "Türkiye, kardeş Libya halkının yanında olmaya devam edecektir" dedi.

Libya'nın Beyda şehrini ziyaret eden İşler, temasları sonrasında Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın açıklaması yaptı. 

Libya'daki krizden çıkış yolu için tüm tarafları birinci ağızdan dinleme fırsatı bulduğunu bildiren İşler, Temsilciler Meclisi Hükümeti Başbakanı Abdullah es-Sini başta olmak üzere, birçok bakanla bir araya geldiğini kaydetti. Görüşmeler sonucunda tarafların birbirini daha doğru anlamasının sağlandığını ve bazı yanlış anlamaların düzeltildiğini söyleyen İşler, "Basında Libyalı askeri yetkililere atfen yer alan, Türkiye'nin bazı gruplara silah yardımı yaptığı iddialarının Libya makamlarınca da reddedilmesinden memnuniyet duyduk. Sorunların uzlaşı ve diyalogla çözülebileceğine inanıyoruz" diye konuştu. 

Libya'da barış ve istikrarı Libya halkının sağlayacağını vurgulayan İşler, mevcut siyasi krizin ancak siyasi diyalogla çözülebileceğini ifade etti. Türkiye'nin taraflara acil ateşkes çağrısında bulunduğunu belirten İşler, şunları söyledi:

"Dışarıdan müdahalede bulunulmasının, barış çabalarına ağır darbe vuracağı bilinmelidir. Türkiye, kardeş Libya halkının yanında olmaya devam edecektir. 17 Şubat devrimini gerçekleştiren Libya halkını desteklemeye devam edeceğiz." 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER