ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 18:05

İnce'yi yakacak adım!

İnceyi yakacak adım!

AK Parti sadece BDP'liler değil yüz kızartıcı tüm suçlarla ilgili fezlekelerin TBMM'ye gönderilmesi kararı aldı.


Başbakan Erdoğan, partiden yükselen farklı dokunulmazlık açıklamaları sonrası parti genel merkezinde bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Basına açık bölümde BDP'li vekillerin PKK ile arasına mesafe koymadığını kaydeden Erdoğan, 'Bu durum karşısında ne Allah ne de halk bizi affetmez' dedi.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede ise sürpriz bir dokunuşmazlık kararı çıktı. Ak Parti toplantısında BDP'li vekiller dahil hakkına yolsuzluk ve yüz kızartıcı suçlarla ilgili bulunan bütün fezlekelerin TBMM gündemine alınması kararlaştırıldı.

Bu karar sonrası CHP'li Muharrem İnce hakkındaki taciz iddialarıyla ilgili fezleke de TBMM gündemine gelecek. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, taciz iddialarıyla ilgili TBMM genel kurulunda sert bir kavgaya tutuşmuştu. İnce, 'Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız, şerefsizsiniz, ahlaksızsın' şeklinde çıkışmış, Arınç da 'Sen önce partinden istifa et. Yanında oturduğun kadın dan utan. Bu ahlaksızlığın hesabını vereceksin' demişti.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER