ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 00:41

İnce: Kılıçdaroğlu Türkiye’ye umut değil

İnce: Kılıçdaroğlu Türkiyeye umut değil

CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’ye umut olmadığını belirterek, “Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek” dedi.


CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’ye umut olmadığını belirterek, “Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek” dedi.

CHP 18. Olağanüstü Kurultayı’nda genel başkanlığa adaylığını açıklayan ve ardından Karadeniz ziyaretlerini gerçekleştiren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Samsun İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

İl başkanlığı toplantı salonunda partililere seslenen İnce, “Solculuğundan utanan bir parti olduk. Atatürkçülüğünden, devrimciliğinden, sosyal demokratlığından utanan bir parti olduk. Bizim ağabeylerimiz, ablalarımız boşuna mı hapis yattı, boşuna mı sürgün yedi. Cumhurbaşkanlığına bulalım bir sağcı gelsin alsın. Oy sahada bir tane sağcı getireceğiz. Bizimkiler tıpış tıpış gidecek, sağdan da oyları alacağız iktidar olacağız. Böyle bir mantık CHP’yi iktidara taşıyamaz. Kendine güvenmeyen, ideolojisine güvenmeyen, duruşuna güvenmeyen, öz güveni olmayan bir yapıdan iktidar çıkmaz” diye konuştu.

“2 SEÇİMDEN BİRİNDE PARTİMİ 1. PARTİ YAPAMAZSAM GİDERİM”

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İnce, “2010 yılında Genel Başkan ‘Anlamlı bir oy artışı sağlayamazsam yani yüzde 40’ı bulamazsam istifa ederim’ diyordu. 2 gün önce gazetelerde de ‘Anlamlı bir oy kaybı olursa giderim’ diyor. Anlamlı oy artışından, anlamlı oy kaybına düştü. Yani arttırmak gibi bir derdi yok. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, size şerefli ikinciliği öneriyor, ben size iktidar olmayı öneriyorum. Genel Başkan ‘mevcuda yakın bir oy alırsam dururum’ diyor. Ben size ‘2 seçimde birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Türkiye’de solun oyu yüzde 30’muş. Bu yapıdan iktidar olmaz. ‘Ben başbakan olacağım’ demelisin. Bu iddiayı ortaya koymalısın. Bu iddiayı ortaya koyamıyorsan işimiz zor demektir” dedi.

“TÜRKİYE’YE UMUT DEĞİL”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun şerefli, namuslu ve dürüst olduğunu ama Türkiye’ye umut olamadığını kaydeden İnce, “Ben size bu kötü gidişi durdurma projesini söylüyorum. Bu kötü gidişin durdurma projesi partiye yeni bir umut getirin, partiyi ayağa kaldıracak yeni bir dinamizm getirin. Partiye demokrasi getirin. Demokrasinin bütün kanallarını açın. ‘2 seçimde partiyi birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Ben bunu söz olarak söylemiyorum bunu tüzüğe koyacağız. Bu meydan okuma Muharrem İnce’nin meydan okuması olmayacak. Kurumsal meydan okuma olacak. Benden sonraki genel başkan da o tüzüğe uymak zorunda kalacak. Yapamazsa gidecek. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şereflidir, çalışkandır, namusludur, dürüsttür ama Türkiye’ye umut değildir. 2010 yılında umuttu. Bu umudu ben yok etmedim, kendisi yok etti” şeklinde konuştu.

“ÇATI ADAYI TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM”

12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı televizyondan öğrendiğini belirten İnce, "Ben Cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendim. 3 grup başkanı vekilinden birisiyim. Genel Başkanımız bunu kimle konuştu bilmiyorum. Bu partiden başarı çıkar mı? Bu partiden başarı çıkmaz. Ülkemize yazık etmeyelim" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER