SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Aralık 2014 Pazartesi 18:35

İnançer'in ifadeleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/vn-1491795-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/vn-1491795-622x360.jpg
İnançerin ifadeleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan, İnançer'in Meclis'teki açıklamalarıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ömer Tuğrul İnançer'in, 5 Aralık 2014'te TBMM'de konuşmacı olarak katıldığı "Hz. Mevlana'yı Anlamak" konulu konferansın ses ve görüntü kayıtlarının incelendiği belirtildi.

İnceleme sonucunda basına yansıyan ve hiçbir şekilde tasvip edilmesi mümkün olmayan yakışıksız ifadelerin, yüce Meclis çatısı altında söylendiğinin tespit edildiği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Konuyla ilgili olarak inceleme ve soruşturma başlatılmış olup ayrıca İdari, Mali ve Teknik İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi ile İnsan Kaynakları Başkanı Liman Peker görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Konferanstaki ifadelerle ilgili olarak da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

’’Üniversitenin ismini topyekun değiştirmek lazım’’

SONRAKİ HABER

AB Komiseri CHP’de

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.