SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2014 Salı 13:03

İlahi adaletin karşısında

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/8-1493248-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/8-1493248-622x360.jpg
İlahi adaletin karşısında

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, paralel yapının operasyonlarını 17 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan iken Konya'da bulunduğu bir günde başlatmasının çok manidar olduğunu belirtti.


AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, paralel yapının operasyonlarını 17 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan iken Konya'da bulunduğu bir günde başlatmasının çok manidar olduğunu belirterek, "17 Aralık tarihi, Şeb-i Arus yani Mevlana'nın vefat günüdür. Bu günde verilmek istenen mesaj, 'biz seni siyaseten bitirdik ve öldürdük' şeklindedir. Ama onlarca yıldır insanımızın inançlarını sömüren bu yapı, ne ektiyse onu biçecek, ilahi adaletin karşısında mahkum olmaktan kurtulamayacaktır" dedi.

Zorlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17-25 Aralık paralel darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini anımsatarak, "Şimdi herkes paralel yapıyı daha iyi tanıyor. Tanıdıkça bu yapıya yaklaşanlar, işbirliği yapanlar ile tanıdıkça bu yapıdan uzaklaşanların profili incelendiğinde; paralel yapının kimliği, hedefleri, değerleri ve planları daha net okunmaktadır" şeklinde konuştu.

Kendisi suç uydurup, uydurdukları suça deliller üretip masum insanların canını yakanların, 14 Aralık'taki operasyonları kendi şovlarına dönüştürme gayretlerini bu milletin iyi fark ettiğini ifade eden Zorlu, "(Özgür medya susturulamaz) diye sosyal medyada ve kendi yayınlarında bağıranların, özgürce kendi düşüncelerini ifade eden insanlara açtıkları binlerce davayı milletimiz görmüyor mu sanıyorlar? Onlarca yıldır insanımızın inançlarını, duygularını ve hayallerini sömüren bu yapı, ne ektiyse onu biçecek, tecelli eden ilahi adaletin karşısında hangi oyunu oynarsa oynasın mahkum olmaktan kurtulamayacaktır" diye konuştu.

Zorlu, Konya ve İstanbul'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sevdiği ve özel değer verdiği iki önemli şehir olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"İstanbul; doğduğu, büyüdüğü, belediye başkanı olarak hizmetinde bulunduğu bir şehir olarak Cumhurbaşkanımız nezdinde özel bir kıymete haizken; Konya da manevi anlamda huzur bulduğu kendini hem siyasi hem sosyal hem de manevi açıdan güvende hissettiği, mutlu ve huzurlu olduğu bir şehirdir. Kendilerinin her seçim kampanyasının son mitingini Konya'da yapması, şehrimize atfettiği değerin göstergelerindendir. Konya'nın da Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiği ilgi ve destek aşikardır. Tüm seçimlerde Konya, Cumhurbaşkanımızın adeta kalesi olmuştur.

Paralel yapının operasyonlarını 17 Aralık'ta Cumhurbaşkanımızın Başbakan sıfatıyla Konya'da bulunduğu bir günde başlatması bu bağlamda çok manidardır. Bu operasyonu yapanlar ülkenin Başbakanına adeta; 'biz seni en huzur duyduğun, en mutlu olduğun ve kendini en güvende hissettiğin bir yerdeyken bile huzursuz ve mutsuz hale getirebilir, hatta bitirebiliriz' mesajı vermek istediler. Paralel yapının hain planlarını Konya'dan başlatmasının bir diğer manidar yanı da 17 Aralık tarihinin seçilmiş olmasıdır. Bu tarih; Şeb-i Arus yani Mevlana'nın vefat günüdür. Hz. Mevlana'nın Hakka vuslat gününde verilmek istenen mesajın ise 'biz seni siyaseten bitirdik ve öldürdük' şeklinde olduğunu düşünmemek mümkün değil."

Cem Zorlu, milletin iradesi üzerinde hain planlar kuranların tuzaklarının başlarına yıkıldığını kaydederek, "Onlar bitiyor, huzursuzluğu ve mutsuzluğu yaşıyor. Ne kadar demokrasi çığırtkanlığı yaparlarsa yapsınlar, ne kadar medya özgürlüğü şovlarına kalkarsa kalksınlar, kendilerini masum göstermek için nice yeni oyunlar oynarsa oynasınlar artık kimseyi kandıramayacaklar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 17 Aralıkta Konya'ya gideceğini belirten Zorlu, Konya'nın hem Cumhurbaşkanını hem Başbakanı onurla ağırlayacağını, onlara bundan sonra daha fazla güç vereceğini bildirdi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Gözaltına almalar izaha muhtaç bir garabet

SONRAKİ HABER

Nihai hedef çok açık

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.