ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 02:00

İhale 24 Ocak’ta yapılacak

İhale 24 Ocakta yapılacak


AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, gazeteciler ile gaziler için yapılması planlanan 441 dairelik konut projesinin, 24 Ocak’ta ihale edileceğini belirtti.

Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Haydar Karaduman, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öznur Çalık da Malatya Belediyesi'nin desteğiyle Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Muharip Gaziler Derneği üyeleri için Beydağı eteklerinde yapılması planlanan 441 konut ile 2 iş yeri projesinin 24 Ocak’ta ihale edileceğini açıkladı. İhalenin, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) internet sayfası üzerinden duyurulduğunu anlatan Çalık, “441 adet konut, 2 adet iş merkezi ile konutların altyapı ve çevre düzenleme işi birlikte ihale edilecektir. İhale sonrasında temel atılarak inşaata başlanacaktır. Bu aşamaya gelirken Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nin başkan ve yöneticileri her aşamada bizi bilgilendirdiler ve yardımcı olmamızı istediler. Biz de yardımcı olduğumuza inanıyoruz. İhale sonrasında da takiplerimiz devam edecektir. Konutların, Malatya basınımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

"ŞAFAK PAVEY’E ATILAN MESAJI TASVİP ETMİYORUZ"

Öznur Çalık, AK Parti Malatya Gençlik Kolları üyesi Melik Birgin'in, sosyal medya üzerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey'e attığı mesajı kabul etmelerinin asla mümkün olmadığını vurguladı.

Mesajı yazan Melik Birgin'in partilerinin sadece üyesi olduğunu, herhangi bir görevi bulunmadığını aktaran Çalık, “Birgin, partiye üye 19 bin kişiden biri. Sosyal medya, düzgün kullandığınızda ilaç, yanlış kullandığınızda zehir etkisi yapıyor. Dolayısıyla kullandığı cümleyi tasvip etmemiz, kabul etmemiz asla mümkün değil. Bu vesileyle de il başkanım, il gençlik kolları başkanım, hemen süreci en yakın takip eden arkadaşlarımız oldu. Genel merkezimizden takibimizi yaptık. Hep beraber süreçte, tweeti atan Melik Birgin'in, partimizin üyesi olan gencimizin istifası il başkanımız tarafından alındı ve bunun özrü de genel merkezimizce, Sayın Hüseyin Çelik tarafından dilendi.'' diye konuştu.

Aynı tarihlerde, CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Önay Taşdelen'in, Memur-Sen'in başörtüsü eylemi dolayısıyla sosyal medya üzerinden kullandığı bir cümle bulunduğunu ifade eden Çalık, ''Kullandığı cümleyi ağzıma dahi almak istemiyorum. CHP'nin gereken hassasiyeti mutlaka göstermesi, yöneticiyi görevden alması ve mutlaka özür dilemesi gerekiyor. Çünkü bu sadece tek kişiye yapılan bir hakaret değil, bütün camiayı ilgilendiren çok kötü bir hakarettir.'' ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER