ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 15:28

İçişleri Bakanı Van'da tablet dağıttı

İçişleri Bakanı Vanda tablet dağıttı

Erzurum'daki hafta sonu ziyaretinden sonra Van'a geçen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Selahattin Eyyübi Lisesi'nde 9. sınıf öğrencilerine tablet dağıttı.


Van'a çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Vali Aydın Nezih Doğan ile birlikte basına kapalı olarak ziyaret etti. Ardından tablet dağıtımı için Selahattin Eyyübi Lisesi’ne geçti. 9. sınıf öğrencilerine tablet dağıtan Bakan Ala, kürsüde kısa bir konuşma yaptı. Tabletlerle öğrencilerin bilgiye kolay ulaşacaklarını belirten Bakan Ala, "Dünyanın çeşitli yerlerinde, mekanlarında üretilmiş bilgi sizin evinize geliyor. Bir tek şeyi size hatırlatmak istiyorum. Kirli bilgi ile temiz bilgiyi ayırmanın yolu, sizin zihninizde. Eğer bir düşünceyle kaldığınız zaman soru sorarsanız, zihninizde 'Acaba, doğru mudur' diye bir test edeyim demezseniz, o size yük olur. Ama o eleştirel düşünceyle yaklaşır bilgiyi sorgular, doğruluğunu kendi ölçülerinizce test ederseniz o size yarar sağlar. Bunu anahtar olarak size sunmak istedim." dedi.

Yapılan konuşmanın ardında Van Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Fatih Çiftçi öğrencilere tabletlerini dağıttı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER