ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:34

Hüseyin Çelik: Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, bugün bir gazetede medeni durumuna ilişkin yer alan habere tepki gösterdi. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Çelik, "Hem tüm halkımız, hem AK Partili yol ve dava arkadaşlarım bilsinler ki, şahsıma yöneltilen bu iddialar, külliyen yalan ve iftiradır. Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır." dedi.

Hüseyin Çelik, Twitter hesabından attığı mesajlarla şu açıklamayı yaptı: "Son günlerde, şahsi ve ailevi hayatımla ilgili alçakça dedikodu, yalan ve iftiralarla dolu son derece kirli bir kampanya başlatılmıştır. Bugüne kadar daha çok sosyal medya üzerinden yürütülen bu kampanya, şimdi marjinal ideolojik grupların sesi olan gazetelere taşınmıştır. 'Cemaati ve AK Parti'yi Bitirme Eylem Planı'nda, 'M.E Bakanı Hüseyin Çelik, kamuoyunda yıpratılacaktır.' diye hedef gösterilen tek bakandım. Bugün Ergenekon Davası'nda yargılama konusu olan sözkonusu belgeden beri, şahsıma yönelik bu kirli ve alçakça kampanya sürdürülmektedir. Bugüne kadar, sözkonusu pespayeliklere, belden aşağı vurmalara iddia sahiplerini ve iddialarını ciddiye almadığım için cevap vermedim. Bugün bu adice iftiralar,bu sefer sahibi bir CHP milletvekili olan, Beşar Esat'ın yayın organı gibi hareket eden bir gazeteye taşınmıştır. Bu sefer, kamuoyuna ve bizi seven insanlara duyduğum saygıdan dolayı, onların gerçekleri bilmesi adına bu açıklamaları yapıyorum. Hem tüm halkımız, hem AK Partili yol ve dava arkadaşlarım bilsinler ki, şahsıma yöneltilen bu iddialar, külliyen yalan ve iftiradır. İddia sahipleri, iddiasını ispat etmekle yükümlüdür. Aksi halde iftiracı olurlar. Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır. Bizimle siyaseten mücadele edemeyenlerin, böyle ucuzcu ve ahlak dışı yöntemlere başvurmaları onların zavallılığının bir göstergesidir."

Bugün Yurt gazetesinde kendisi hakkında yer alan haberde Hüseyin Çelik'in iki eşli olduğu iddiaları gündeme getirilmiş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bu konuda bazı sorular yöneltilmişti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER