ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 15:50

HÜDA-PAR'dan İmralı görüşmelerine destek


 Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, parti olarak İmralı görüşmelerini akan kanın durması adına olumlu karşıladıklarını söyledi.

Ankara Balgat'taki HÜDA-PAR Genel Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Genel Başkan Mehmet Hüseyin Yılmaz'ın hava muhalefeti nedeniyle yetişemediği açılışı Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin yaptı. Açılışta Kur'an-Kerim okunmasının ardından bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Şahin, parti olarak adaletin tesisini sağlamak, toplumsal huzur, barışın sağlanması konusunda siyasal mekanizmalar ve toplumun diğer unsurlarıyla el ele verip bu noktada insanlara hayır taşımak istediklerini ifade etti.

Açılış sonrasında basın mensuplarının İmralı görüşmeleri ile ilgili sorularını cevaplayan Şahin, akan kanın durması adına atılacak her türlü adıma olumlu baktıklarını belirterek, "Artık silahların susması ve hakların iadesi kısmının da halledilmesiyle, meselenin toplumsal bir huzura kavuşması, dönüşmesi taraftarıyız. Bu nedenle atılan adımları hem destekler hem de olumlu karşılarız." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER