ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 00:42

HDP'nin 1 Kasım çağrısına hükümetten tepki

HDPnin 1 Kasım çağrısına hükümetten tepki

Bakan Efkan Ala (HDP'nin 1 Kasım çağrısı): HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmıştır.


Bakan Efkan Ala (HDP'nin 1 Kasım çağrısı): "HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmıştır. İnsanları sokağa çağırmak bizim kanunlarımıza aykırıdır. Sokağa çıkan çocukların sorumluluğu HDP'nin üzerindedir. Biz bu çağrıya vatandaşlarımızın uymamalarını arzu ediyoruz."

"Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin edecek emniyet tedbirlerini alıyoruz. O çocuklar sokağa çağrılarak gelecekleri karartılıyor. Biz hiç kimsenin burnunun kanamamasını arzu ediyoruz. Tabii ki kamu düzenini sağlayacak tedbirler alınacaktır.Eğer HDP yasalara uygun olarak bir miting düzenlemek isteseydi, buna hiçbir engel yok.Biz arzu ediyoruz ki çocuklarımız hiç suça bulaşmasınlar. Sokağa çocukları çağırmak sorumsuzluktur. Biz bize düşeni yapıp tedbirlerimizi alacağız, çağrımızı yapacağız."

İçişleri Bakanı Ala: "İnsanlarımızın mal ve can güvenliğini tehlikeye düşürecek bu tür çağrıyı tekrardan yapmış olması ikinci büyük hatasıdır HDP'nin. Bu ülke hepimizin ve hepimizin üzerinde titremesi gereken sorumluluklarımız var. O çocuklar, sokağa çağrılarak gelecekleri karartırılıyor. Onların üzerinden siyaset yapılıyor. Bunlar, doğru şeyler değil"

 "İnsanları sokağa çağırmak bizim kanularımıza aykırıdır. O insanların, sokağa çıkanların sorumluluğu, o çocukların sorumluluğu elbette HDP'nin üzerindedir. Biz kesinlikle bu çağrıya vatandaşlarımızın kulak asmamasını, uymamalarını arzu ediyoruz" dedi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER