ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 18:37

HDP’den Bakan Yıldız’a cevap

HDPden Bakan Yıldıza cevap

Hasip Kaplan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Güneydoğu’da meydana gelen elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamalara cevap verdi.


HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Güneydoğu’da meydana gelen elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamalara cevap verdi. Kaplan, “En az borcu olan il Şırnak’tır” dedi.

HDP’li Kaplan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Güneydoğu’daki bazı illerde yapılan elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Kaplan, “Enerji Bakanı durmadan gerçekleri çarpıtıyor. ‘Yüzde 80 kaçak var’ diyor. Dicle AŞ 5 ilde görev yapıyor ve bu kaçak tarımsal sulama elektrik borçlarıdır. Büyük çoğunluğu da Urfa’dadır ve AK Parti’lidir bu borçlular” şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız’dan 81 ilin elektrik borcunu çıkarmasını isteyen Kaplan, Şırnak’ın Kayseri’deki bir fabrika kadar borcunun olmadığını savundu. Kaplan, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın ’PKK’nın ve hiçbir siyasinin elektrik borçlarını ödemeyin’ diye bir talimatının olmadığını söyledi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER