SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2014 Perşembe 16:43

HDP'den çözüm için yeni karar

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/hdp-1494827-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hdp-1494827-622x360.jpg
HDP heyetinden flaş açıklama

HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Çözüm sürecine zarar vermemek için aldıkları yeni kararı açıkladı.


Pervin Buldan, İmralı görüşmesi sonrası yaptıkları açıklamaların bazen sürece zarar verdiğini belirterek, bundan sonra ayda bir açıklama yapacaklarını söyledi.

HÜKÜMETLE ORTAK AÇIKLAMA YAPMAK İSTİYORUZ

Hükümetle ortak açıklama yapmak istediklerini ifade eden Buldan, İmralı'da görüşen devlet heyetinin genişleyeceğini ve müzakerelere geçilmesi durumunda mesajı Öcalan'ın vereceğini anlattı.

AYDA BİR AÇIKLAMA YAPILACAK

Çözüm sürecinde yeni aşamaya geçilmesi ile birlikte önemli kararlaşmalar yaşanıyor. Gözler Kandil'de KCK yetkilileri ile temaslarda bulunan Sırrı Süreyya Önder, Leyla Zana ve Hatip Dicle'nin yapacağı açıklamaya çevrilirken HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, görüşmelerde yeni formatı açıkladı.

İMRALI'YA SIK SIK GİDİLECEK

Buldan, bundan sonra İmralı'ya sık sık gideceklerini ancak gidişlerini duyurmayacaklarını, görüşmeye ilişkin ayda bir açıklama yapacaklarını söyledi. Buldan, Öcalan'ın sürece ilişkin hazırladığı taslağın 4 sayfadan oluştuğu, ilk maddenin kadınlara ilişkin olduğunu belirtti. Buldan, “Kadınların yaşadığı sorunları aşma konusunda hangi önlemler alınacak ve hükümet, devlet bu konuda hangi paketleri çıkaracak. Bütün bunlar Sayın Öcalan’ın gündeminde olan meselelerdir. Ve hazırlamış olduğu taslakta da önemli bir maddedir" dedi.

İMRALI'YA GİDİŞ TARİHLERİ AÇIKLANMAYACAK

Bundan sonraki süreçte çok seri toplantıların başlayacağını söyleyen Buldan, sık sık İmralı'ya gideceklerini fakat gidecekleri günleri basına söylemeyeceklerini belirtti. Buldan, ziyaretler sonrasında da açıklama yapmayacaklarını vurguladı.Buldan, kamuoyunun sürecin nasıl bir barış sürecine evrileceği konusunda merak içinde olduğunu belirterek, "Dolayısıyla çok gizli kapaklıda değil zaman zaman açıklama yaparak fakat bu açıklamalarında ortak açıklamalar olması konusunda bizim böyle bir isteğimiz var. Artık hükümetle ortak yapabilmeliyiz açıklamalarımızı" ifadesini kullandı.
Kaynak : ajanslar

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Kamer Genç PKK ve DBP’yi hedef aldı

SONRAKİ HABER

CHP’den Tuğçe Kazaz’a cevap

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - hacı görmüş:25 Aralık 2014, Perşembe 18:05

  • - Kürt Ahmet:25 Aralık 2014, Perşembe 17:21

    İmralıdaki bebek katilinin Allah belasını versin. O kürtleri temsil etmiyor ki onun ayağına gidiyorsunuz..