ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 12:34

Halaçoğlu, Meclis kürsüsünde telefon kaydı dinletti


MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir televizyon kanalı yöneticisine ait olduğunu belirttiği telefon konuşması kaydını dinletti.

Halaçoğlu, dün gece TBMM Genel Kurulu’nda internetle ilgili torba tasarının görüşmeleri sırasında söz aldı. Halaçoğlu, konuşması sırasında iPad’inden Başbakan'la bir televizyon kanalı yöneticisine ait olduğunu belirttiği bir telefon görüşmesi kaydını dinletti.

Halaçoğlu, telefon görüşmesinde Başbakan'ın TV yöneticisinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmalarıyla ilgili altyazıları kaldırılmasını istediğini belirtti.

Halaçoğlu, daha sonra şunları söyledi: "Herhalde sansürden tutun da yapacağımız internet görüşmelerine kadar, bir skandalı hepiniz gözler önünde görebilecek durumdasınız. Aslında her şey iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyetini yönetenler iflas etmiştir. Kendi dikta rejimini nasıl kurduklarını ortaya koymuştur. Bu ülkeye yazık. Ama bütün basının iktidar tarafından nasıl kontrol altına alınarak, nasıl bir dolap çevrildiği gözler önüne serilmiştir. Düşünebiliyor musunuz; bir muhalefet partisinin konuşmalarının ve beyanlarının altyazı olarak geçmesine tahammül edemeyenler, ileri demokrasiden bahsediyor. Sizin ileri demokrasinizi sevsinler. Ayıptır. Ondan sonra da diyorsunuz ki; adam gibi muhalefet yapın. Adam gibi iktidar olmayınca adam gibi muhalefet işte böyle yapılmıyor. Bundan hepinizin utanması lazım... Böyle bir skandalı tarih daha yazmamıştır; ama artık maalesef sizin Başbakanınız adına yazmaktadır tarih artık. Helal olsun size..."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER