ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2014 Salı 19:03

Hakan Şükür: Soma'nın şu anda ihtiyacı olan tek şey...

Hakan Şükür: Somanın şu anda ihtiyacı olan tek şey...

Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür şöyle konuştu...


Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "Ben geliyorum" diyen bir facianın halının altına süpürülen bir tehdit olduğunun 301 şehit tabutuyla karşılaşınca anlayıverildiğini söyledi. Şükür, "Soma'da yaşanılan facianın sorumluları ve sebeplerinin araştırılmasının eleştirilmesinin bir hükümet karşıtlığı gibi sunulmaya çalışılması ise vicdanları yaralayan başka bir acı gerçek olarak karşımıza çıktı." dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun salı günlü 90. birleşimi saat 15.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetti. Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "Soma'da şehit olan madenci kardeşlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de şifalar diliyorum." diye konuştu.

Soma'nın baştan sona bir trajedi olduğunu vurgulayan Şükür, şöyle devam etti: "Ben geliyorum diyen bir facianın halının altına süpürülen bir tehdit olduğunu 301 şehit tabutuyla karşılaşınca anlayıverdik. Soma'da yaşanılan facianın sorumluları ve sebeplerinin araştırılmasının eleştirilmesinin bir hükümet karşıtlığı gibi sunulmaya çalışılması ise vicdanları yaralayan başka bir acı gerçek olarak karşımıza çıktı. Oysa bu ülkede ölümler üzerinden siyaset yapmayacak kadar ahlaklı hamura sahip milyonların varlığı unutuldu. Soma'nın şu anda ihtiyacı olan tek şey şefkattir. Merhamet ve mahcubiyet yaralara merhem olacaktır. Ardından ise maddi destekler hem devlet eli hem de STK'lar aracılığıyla ivedilikle yerine getirilmelidir. Soma üzerinden kim nefret dili geliştirirse vebal altında kalacaktır."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER