ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Temmuz 2014 Pazar 17:01

Hakan Şükür: Dejavu hissi yaşadım

Hakan Şükür: Dejavu hissi yaşadım

Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, bir gazetede "İşte cemaate operasyonun talimatı!" başlığı ile yer alan haber hakkında konuştu.


Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, bir gazetede "İşte cemaate operasyonun talimatı!" başlığı ile yer alan haberi gördüğünde “Bir dejavu hissi yaşadım ne yalan söyleyeyim.” dedi.

Hakan Şükür, resmi Twitter hesabı üzerinden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Coşkun’un talimatı üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan’ın, 30 ilin emniyet müdürlüğüne Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, talep edilen tüm bilgi ve belgelerin en kısa sürede gönderilmesini istediği belgeyi yayınlayarak, açıklamalarda bulundu.

“Dejavu hissi dememi açayım.” diyen Hakan Şükür, şöyle devam etti: “2002 yılıydı 28 Şubat devam ediyordu. DGM savcısı N. M. Yüksel, beni ifadeye çağırmıştı, sebepse ‘Hizmet Hareketi’. Bugün görüyorum ki 28 Şubat ve o dönemin baskı unsuru DGM'lerinin yerini ve zihniyetini kendini dindar diye tanımlayan bir iktidar almıştı. 28 Şubat'ta kendisini öteki, mazlum olarak gören bugünün muktedirleri, kendileri devlet olunca derin zulmü evlat edinip nüfuslarına aldılar. 28 Şubat'ın mağduru Müslümanlardı. Dünün mazlum Müslümanları artık iktidarda. Şimdi onların zulmettiği, yeni bir mazlum Müslüman topluluk var. ‘Cemaate Operasyon Belgeleri’nin her satırına bakın; buram buram 28 Şubat kokuyor! Peki bugün yaşanılanların o gün yaşanılanlardan farkı ne?”

“BAŞBAKAN, 28 ŞUBAT VE DGM'DE DURUŞUMU ÖVMÜŞTÜ”

Hizmet Hareketi'ne iftira, kumpas kurmanın ilk bakışta kolay gibi gelebileceğine işaret eden Şükür, “Çünkü kıyamet kopmadı şeytan azapta. Ama yarın... Ah o yarın...Bu zulüm-mazlum ilişkisinin sonunda kim biter, kim kalır; Allah bilir... Ve hiç kuşkunuz olmasın, zamanı gelince de ömrü yetene gösterir!!! Son not! Başbakan Erdoğan milletvekilliği teklif ederken, 28 Şubat ve DGM'de duruşumu övmüştü. Elhamdülillah hala aynı yerde ve mazlumlayız." diye ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER