ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:11

Gürsel Tekin: "Sicilim gibi sütüm de tertemiz"

Gürsel Tekin: "Sicilim gibi sütüm de tertemiz"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adli sicil belgesini basın mensuplarına göstererek, "Sicilimiz pırıl pırıl olduğu gibi sütümüz de tertemiz. Çok merak ediyorsa, Gürsel Tekin’in sütünü de sorabilir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bana verdiği sicil bu. Bunun dışında Sayın Başbakan’ın gizli tuttuğu sicil varsa, onu da kamuoyuna açıklamazsa namerttir, alçaktır." dedi.

Gürsel Tekin, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a cevap verdi. Tekin, toplantıyı üzerinde İstanbul Rant Haritası yazılı bir harita ile yaptı. Adli sicil belgesini basın mensuplarına gösteren Tekin, "Başbakan’ın bilmesi gereken birkaç şey var. Gürsel Tekin’in sicilin sormuş. Sadece sicilimiz değil, sicilimiz pırıl pırıl olduğu gibi sütümüz de tertemiz. Çok merak ediyorsa, Gürsel Tekin’in sütünü de sorabilir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bana verdiği sicil bu. Bunun dışında Sayın Başbakan’ın gizli tuttuğu sicil varsa, onu da kamuoyuna açıklamazsa namerttir, alçaktır. Bizim sicilimizde Deniz Fenir yok, akbil yok, imar yolsuzluğu yok Sayın Başbakan. Bu ne öfkedir, ne telaştır. Sağlık durumun iyi olmayabilir ama Gürsel Tekin olarak bana ancak ve ancak babam hakaret edebilir. Onun dışında hiçbir Allah’ın kulu hakaret edemez." diye konuştu.

"GEREĞİ YAPILMAYINCA BAŞBAKAN KÜSMÜŞ"

Başbakan’ın, İstanbul’un siluetini bozan binadan rahatsız olduğunu açıkladığını hatırlatan Tekin, "Bu binanın traşlanması için talimat vermiş, gereği yapılmamış küsmüş. Kime küsmüş? Kim bu küstüğü vatandaş. Onu da sizlerle paylaşayım. Sayın Başbakan hepimiz birbirimizi biliriz." dedi. AK Parti İl binasının fotoğrafını gösteren Tekin, "Bu bina kimin Sayın Başbakan? Bu binaya siz küstüm, oynamam dediğiniz o iş adamına, ‘bana il başkanlığıma bir bina yap’ derseniz, o zaman o binaları da traşlayamazsınız Sayın Başbakan." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER