ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:19

Gürsel Tekin: Hakaret gerekçesiyle gözaltına alınanlar serbest bırakılmalı

Gürsel Tekin: Hakaret gerekçesiyle gözaltına alınanlar serbest bırakılmalı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan’ın konvoyu geçerken hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Tekin, “Başbakan’ın bütün gelişleri gidişleri Türkiye’de bir sorun haline geldi. Hangi vatandaş, hangi gerekçeyle tepkisini göstermişse MOBESE’den görebilirsiniz.” dedi.

Gürsel Tekin, Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığı önünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyunun geçtiği sırada Beşiktaş'ta konvoya yönelik olumsuz harekette bulunduğu iddia edilen kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Tekin, “Bütün demokratik ülkelerde siyasetçilere tepki olur. İngiltere’de tam da parlamentonun önünde, çevreciler bir bakanın üstüne boya dökerken, o bakan 'bu protestocuları yakalar mısınız, yakalayamaz mısınız?' diye düşünmemişti. bugün burada ne oldu, doğrusu tam bilmiyoruz. Başbakan’ın bütün gelişleri gidişleri Türkiye’de bir sorun haline geldi. Burada bir yurttaş tepki gösterebilir. Ben karakola gittiğimde, aldığım bilgi; bir vatandaşın el kol hareketiyle tepki gösterdiklerini ifade ettiler.” şeklinde konuştu.

Görüntüleri MOBESE’den izleyebileceklerini söyleyen Tekin, “Hangi vatandaş, hangi gerekçeyle tepkisini göstermişse MOBESE’den görebilirsiniz. Şu anda burada siyasal çalışmalarını yapan CHP Kadıköy ilçe başkan yardımcısı ve iki tane gençlik kolundaki arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER