ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 14:23

Gürsel Tekin ateş püskürdü

Gürsel Tekin ateş püskürdü


Beşiktaş’taki olaylar sırasında gazdan etkilenerek hastaneye kaldırılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, polisin müdahalesini kınadı.
CHP’li Gürsel Tekin ve Ercan Karakaş, Beşiktaş’taki polis müdahalesi sırasında gazdan etkilenerek Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada müdahaleleri yapılan Tekin ve Karakaş, hastane çıkışında çıkan olaylarla ilgili konuştu. Gürsel Tekin, “Bu manzaraları hep beraber yaşadık. 2 gün önce bütün gazete ve televizyonlarda ‘Suriye’de kimyasal silah kullanılabilir’ manşeti vardı. Bunun ne farkı var? Bunun Saddam’dan ne farkı var. Böyle bir şey olabilir mi? Savaşların olduğu yerlerde BM kararlarına baktığınızda savaş anında ambulansa müdahale edilmez. Ambulansa gaz sıktılar. Bu nasıl insafsızlıktır, haysiyetsizliktir. Ey Cumhurbaşkanı Başbakan, İçişleri Bakanı; bunun arkasını bırakmayacağız. Emniyet görevlilerine gidip, biz ilçe binamıza yürümek istiyoruz dedik. Hiçbir sorun yok yürüyebilirseniz dediler. Yürüdük, 3 dakika sonra hepimizin üzerinde gaz var. Bir canavar yaratmışsınız, canavarda bize gaz sıkarak barış dersi veriyor. Şiddetle kınıyorum, bunun hesabını soracağız. Cuma günü MYK var bunu uzun uzun gündeme getireceğiz” diye konuştu.
Gürsel Tekin ayrıca, çıkan olaylarda CHP’lilerin hiçbir kusuru olmadığını savunarak, “CHP yetkileri olarak bizlerin en ufak kusurumuz varsa kamuoyuna çıkıp özür dileriz. Dün Başbakan hepimizi hedef gösterdi. Ambulansın içinde bize gaz sıktılar” dedi.


ERCAN KARAKAŞ
CHP’li Ercan Karakaş ise, “Yasaklar oldu ama böylesi olmadı. Bu, buradaki sendikaları, işçileri, bizleri düşman yerine koymaktır. Uluslar arası sendikalardan sorumlular, olup bitenlere inanmıyorlar. Böyle bir ülkede bırakın ileri demokrasiden, demokrasinin d’sinden bahsedilemez diyorlar. Aynı görüşteyim. Çok gaddarca bir müdahale oldu. Biz 3-4 kere gazın içerisinde kaldık. Otobüsün içinde de dışında da müdahale edildi. Bilerek müdahale edildi. İsim vermemize rağmen bilerek üzerimize sıktılar. Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Bu ülkemiz için yüz karasıdır. Bütün dünyada 1 Mayıs kutlandı ama böyle bir rezalet olmadı. Elbette bunun hesabı sorulacaktır. Biz gaz yedik. Biraz bulantı oldu, onun için buradayız. 10 dakika arayla gaza maruz kaldık. Bu kabul edilemez” diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER