ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 14:34

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Rize'de


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Biz milliyetçiliğin, vatanperverliğin sözünü değil icraatını yapıyoruz" dedi.
Yazıcı, seçim çalışmaları için geldiği Rize'de, Çayeli ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Yazıcı, Çayeli Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.
Hayati Yazıcı, Türkiye'nin hedefleri olduğunu ve bunları yapmak için çalıştıklarını, Rize için de önemli projelerin hayata geçirildiğini, Ovit Tüneli çalışmalarının devam ettiğini, havaalanı inşaatı için fizibilite çalışmalarının yapıldığını söyledi.
Türkiye'yi, hizmet ederken bölgelere göre, etnisitiye göre ayırmadıklarını ifade eden Yazıcı, şöyle konuştu:
"Biz çalışmalarımızı ülkenin birliği ve bütünlüğü konusunda hassasiyet içinde sürdürüyoruz. Biz milliyetçiliğin, vatanperverliğin sözünü değil icraatını yapıyoruz. Yaptığımız yatırımları, imkanları Hazineyle yapıyoruz. Bir taraftan Türkiye'nin ekonomisini büyütüyoruz, iş adamları esnaf sanatkarın önündeki engelleri kaldırıyor, daha fazla kazanmasını, daha fazla vergi ödeyerek milletin kasasının dolmasını, dolan kasanın da hizmete dönüşmesini hedefliyoruz."
Yazıcı, cebinden 10 lira çıkarıp, "Bunun üzerindeki 6 sıfır olduğu dönemi unutmayın. Bir ülkenin parası o ülkenin itibarı ile orantılıdır. Milliyetçilik budur. Milliyetçilik ülkeyi IMF'nin ipoteği altına koymak değildir. Biz Türkiye'yi teslim aldığımızda Türkiye IMF'ye 23,5 milyar dolar borçluydu. Borcu ödedik, sıfırladık. Milliyetçilik bu" ifadelerini kullandı.
Sandığa gidildiğinde hizmet üretenlere oy verilmesini isteyen Yazıcı, şunları kaydetti:
"Şakavari konuşanlara, laf üretip konuşanlara, rahatlamak için gülüp geçin. Oy vermek ciddi iştir. Oyunuzu verirken mutlaka muhasebe yapın, hesap yapın, ona göre oyunuzu kullanın. Biz size hizmet için bu yola çıkan kadrolarız. Bu yolda devam edeceğiz. Belediye başkan adayları, il genel meclis adaylarına da oy verirken, ceketine pantolonuna değil, lidere, firmaya bakın. Lider uzun adam Recep Tayyip Erdoğan, firma AK Parti. AK Parti'nin ampulünün enerjisini sizin oylarınız artıracaktır."
Bakan Yazıcı, konuşmasının ardından esnaf ziyaretini sürdürdü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER