ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 14:35

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Isparta'da


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ''Bu milletin değerleriyle milletin birliğini ve bütünlüğünü zedeleyecek, insanımızı gözünü yere baktıracak, yüzümüzü kızartacak hiçbir faaliyet ve hesabın içinde olmadık, olmayız'' dedi.
     Bakan Yazıcı, Isparta Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (IGSİAD) düzenlendiği ''İGİAD 2012 Girişimcilik Ödül Töreni''ne katılmak için geldiği Isparta Valiliği'nde tören mangasını selamladıktan sonra Vali Oğuz ile görüştü. Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, Isparta'nın Türkiye'nin önemli kentlerinden biri olduğunu söyledi.
     Isparta'nın gül, elma, kiraz ve halısı ile ünlü olduğunu dile getiren Yazıcı, Isparta'nın tarihi zenginliklerinin de bulunduğunu vurguladı.
     Isparta'nın bir tarım kenti olmanın yanında önemli bir ilim şehri de olduğuna dikkati çeken Yazıcı, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk 10'da yer aldığını, 60 bine yakın öğrencisinin bulunduğunu kaydetti.
     Ülkenin ve kentlerin trendlerinin yükselmesinin yöneticilerin vizyonu ile orantılı olduğunu vurgulayan Yazıcı, ''Biz hizmeti tüm Türkiye'de hiçbir ayrım yapmadan, Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi demeden, milletin olan kaynakları en verimli şekilde projelere dönüştürerek ülkemizi ve şehirlerimizi kalkındırmaya çalışıyoruz. Bunların temelinde insan vardır. İnsanlar ne kadar mutlu ve huzurluysa o kentteki birlik, beraberlik ve güvenlik o kadar üst seviyededir'' diye konuştu.
     Türkiye'nin önemli bir coğrafyada yer aldığını belirten Yazıcı, ''Birbirimizi sevmek en büyük zenginliğimiz. Sevmenin bir maliyeti yok. Yani birisini daha çok sevdiğinizi ifade etmek için harcama yapmak zorunda değilsin. Sevgimiz bol olsun. Birlik düzenlik içerisinde Türkiye'yi daha güzel günlere taşıyacağız'' dedi.
    
     -''AK Parti'nin temelinde insan var''-
    
     Valilik ziyaretinin ardından yürüyerek partisinin Isparta İl Teşkilatı'na giden Bakan Yazıcı, yoldaki esnaflarla sohbet etti. Yazıcı, parti binasında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bir aile olduğunu, bu çatı altında Türkiye'nin sorunlarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde hep birlikte göğüslediklerini söyledi.
     AK Parti'nin Türkiye'de gerçekleştirdiği işlerin muhasebesini herkesin elini vicdanına koyarak yapması gerektiğinini ifade eden Yazıcı, muhasebe yapmanın birçok yolunun bulunduğunu, ancak en kolayının kıyas olduğunu anlattı.
     Bayındırlık, eğitim, ticaret, sağlık gibi konularda kıyas yapılabileceğini bildiren Yazıcı, bugün Türkiye'nin 81 ilinde üniversitelerin bulunduğunu, sağlıkta yaşanan kuyrukların ortadan kalktığını kaydetti.
     AK Parti olarak faaliyetlerinin temelinde insanın olduğuna değinen Yazıcı, ''Kanunları, tüzükleri, yönetmelikleri insanı esas alarak çıkarıyoruz. Eğitime insanı esas aldığımız için önem veriyoruz. Sağlığa, merkeze insanı yerleştirdiğimiz için önem veriyoruz. Sağlığı yerinde olmayan bir insan için diğer hak ve özgürlüklerin anlamı olabilir mi-'' diye konuştu.
     AK Parti iktidarında devlet-insan algısının farklılaştığını vurgulayan Yazıcı, şöyle konuştu:
     ''Ülkenin birliği, bütünlüğü üzerine titrediğimiz en büyük koruma alanlarıdır. Sizin kafanızı çelmeye çalışanlar, bizim yaptıklarımızı çarpıtarak anlatmaya çalışanlar olabilir. Bu milletin değerleriyle milletin birliğini ve bütünlüğünü zedeleyecek, insanımızı gözünü yere baktıracak, yüzümüzü kızartacak hiçbir faaliyet ve hesabın içinde olmadık, olmayız. Bizim gündemimizde hep Türk milleti var. Bu millet hangi unsurlardan oluşmuşsa başımızın üstünde. Türkiye'ye hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Siyasetten beklentimiz budur. Bulunduğumuz yerler geçicidir. Esas olan bu ülkeye hizmet etmektir.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER