ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 14:00

Güler'den terör açıklaması

Gülerden terör açıklaması

İçişleri Bakanı Muammer Güler, terör var olduğu sürece mücadelenin bitmeyeceğini söyledi.


İçişleri Bakanı Muammer Güler, “Terörle mücadele siyasetle müzakere” ifadesini kullandı.

Emniyet Müşavirleri Değerlendirme Toplantısı ve “Türk polisinin dünya barışı ve güvenliğine katkıları” temalı fotoğraf sergisi açılışına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, gazetecilerin soruları üzerine, terörle mücadelenin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurguladı.

Güler, barış sürecinde ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade ederek, “Biz barış sürecinde elimizden geleni yapıyoruz. Ama müzakere var diye vatandaşı hedef alan teröriste de müdahale etmemezlik yapamayız. Terörle mücadele her zaman mevcuttur. Her zaman var olacaktır. Vatandaşımızın ırz can ve tasarrufunu korumak devletin asli vazifesidir.” dedi.

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü önünde basının sorularını cevaplayan Bakan Güler, 21 Mart Nevruz kutlamalarının huzur içinde geçmesi için her türlü önlemin alındığını dile getirdi. Güler, “Nevruzda her zamanki gibi barış ve huzur içinde kutlanması için gerekli önlemleri alacağız. Herhangi bir eylem karşılığında müdahale ederiz.” diye konuştu.

SİNOP OLAYLARIYLA İLGİLİ BEKLENEN RAPOR GELMEDİ

İçişleri Bakanı Güler, BDP’nin Sinop gezisinde düzenlenen eylemle ilgili müfettiş görevlendirdiklerini, müfettişlerden bekledikleri raporun hala gelmediğini kaydetti. Güler basına sızan İmralı görüşmeleriyle ilgili artık konuşmayacağını da sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER