ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:18

Güler, Midyat’ta kurbanlar kesilerek karşılandı

Güler, Midyatta kurbanlar kesilerek karşılandı


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin'in Midyat ilçesinde vatandaşlarca sevgi gösterileriyle ve kurbanlar kesilerek karşılandı. Şenköy beldesinde, Midyat girişinde, AK Parti ilçe binası önünde, belediye önünde ve esnaf ziyaretlerinde vatandaşların kurbanlar kesmesi dikkat çekti.

Midyat girişinde Mercimekli köyünden bir grup vatandaş, İçişleri Bakan Güler’in konvoyunu durdurarak kurban kesti. Vatandaşlar, İçişleri Bakanı'na işlerinde başarılar dilerken, kaza ve belaya karşı kurban kestiklerini belirtti. Ardından Kaymakam Oğuzhan Bingöl ve Midyat Adliyesi'ni ziyaret eden Bakan Güler, daha sonra Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nu ziyaret etti. Güler, buradan da AK Parti ilçe teşkilat binasının açılışına geçti.

Açılış öncesi konuşma yapan Bakan Güler, İçişleri Bakanlık görevine atandıktan sonra Midyat’a ilk ziyaretinin olduğunu ifade etti.

Midyat’ın seçim propagandasında verdiği desteği bildiğini kaydeden Güler, “Şimdi de bunun gururunu ve sevincini yaşıyorum. Midyat’ın üzerimizde büyük hakkı var, Midyat bizim göz bebeğimizdir, elimiz, gözümüz, kulağımız her zaman Midyat’ın üzerinde olur.” dedi.

Mardin’in tüm meselelerinde milletvekilleriyle birlikte ekip anlayışı içerisinde beraber olduklarını vurgulayan Güleri, şöyle konuştu: “Bana İçişleri Bakanlığı verilirken, bu görev bütün Mardin’e verildi, Midyat’a verildi, her vatandaşa verildi. Onun gerektirdiği bir sorumluluk var. Biliyorsunuz değil mi? Onun getirdiği sorumluluk gereği, hep beraber bana yardımcı olacaksınız, inşallah bu sorumluluktan da yüzümüzün akıyla çıkacağız.”

“TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini kaydeden Güler, “Türkiye’nin önündeki o prangalardan artık kurtulması lazım. Ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmamız lazım. Farklılıkları çeşitlilikleri zenginlik sayarak, hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun, biz bu topraklarda yüzyıllarca beraber, hoşgörü içinde, uzlaşı içinde, birbirimizin hakkına hukukuna saygı göstererek yaşadık. Midyat bunun en güzel örneğidir, Mardin bunun en güzel örneğidir, Dünyaya da Türkiye’ye de verilecek örnek Midyat’tır, Mardin’dir. Buradaki milli birliktir, kardeşliktir ve bunun geleceğe doğru devamıdır. Biz bu anlayışın daha da devam etmesini istiyoruz, birliğimizin beraberliğimizin bozulmamasını istiyoruz. Bizim birliğimize huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM SÜRECİNDE HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN”

Çözüm sürecinde herkesin samimiyetle davranması gerektiğini kaydeden Güler, “Çözüm sürecinde herkes taşın altına elini koysun, herkes samimiyetle davransın, Türkiye’nin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Çocuklarımız bizden bunu bekliyor.” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ BİRLİĞİN BERABERLİĞİN SİMGESİDİR”

AK Parti olarak birliğin beraberliğin simgesi olduklarını dile getiren Bakan Güler, “Türkiye'de her iki kişiden biri AK Parti'ye rey veriyor. Bu beraberliğimiz Türkiye'nin geleceğini, çok şeyleri değiştirecek." dedi.

Ardından ilçe başkanlığı binasının kurdelesini kesen İçişleri Bakanı Muammer Güler, açılışa katılanlara karanfil attı. Esnaf ziyareti de gerçekleştiren Güler, esnaflara karanfil verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER