ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:39

Gül'den Kılıçdaroğlu'na ret!

Gülden Kılıçdaroğluna ret!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu'nun zirve önerisini reddetti.


Rize, 20 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanına ev sahipliği yapıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül burada halka hitap ettikten sonra gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

Gül, burada halka hitaben kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Gül konuşmasında, "Rize bir çok değerli başbakan ve bakan çıkartan bir şehir. Başbakan Tayyip Erdoğan benim en kıymetli arkadaşlarımdan. Sizlerin huzurunu, mutluluğunu arttırmak için gece gündüz çalışıyoruz" dedi.

Ardından Rize Valiliği'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili "Türkiye açık bir toplum olduğunu herkesin bilmesi gerekir. Barışçıl bir şekilde, şiddetin içinde olmayan her türlü gösteri ve açıklamaların olması gerektiğini her platformda dile getiriyoruz. Şiddet vatandaşların hayatını rahatsız edici noktaya varırsa bunu demokratik bir talep diyemeyiz. İtirazları varsa bunları dinlemek hepimizin görevidir. Farklı düşünceler hukuk çerçevesinde çözülmeli" diye konuştu.

KILILÇDAROĞLU'NUN ZİRVE ÖNERİSİNE RET!

Gül, Kılıçdaroğlu'nun zirve önerisine de, "Sayın Kılıçdaroğlu'yla görüşmüştüm. Bütün siyasi parti liderlerini bir araya getirmek de olabilir. Ama ben neticeye bakarım. Ama şu anki atmosfer içinde liderleri bir araya getirmek çözüme katkı vermez. Liderlerle bire bir görüşmek daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum" dedi.

20 YIL SONRA BİR İLK

Rize Valisi Nurullah Çakır, valilikte düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün Rize'ye gelerek bir dizi temasta bulunacağını belirtti.

Rize'yi son olarak 20 yıl önce Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ziyaret ettiğini, 20 yıl aradan sonra Rize'nin tekrar Cumhurbaşkanına ev sahipliği yapacağını ifade eden Çakır, "Bugün saat 12.00'de Valilik önünde resmi karşılama yapacağız. Burada Cumhurbaşkanımızın halkımıza konuşması olacaktır. Bununla ilgili gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Daha sonra Rize Belediyesini ziyaret edecek. Cumhuriyet Çay Fabrikasında çayın sanayi serüvenini inceleyecek. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve İl Garnizon Komutanlığını ziyaret edecekler" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün onuruna verecekleri akşam yemeğine oda ve borsa temsilcilerinin katılacağını kaydeden Çakır, "Halkımızı saat 11.45'te Valilik önünde Cumhurbaşkanımızı karşılamaya davet ediyorum" diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER