ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Nisan 2014 Cumartesi 18:38

Gül: Yaşanan kavgalara bakmayın

Gül: Yaşanan kavgalara bakmayın


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Yaşanan kavgalara bakmayın, işinize bakın. Türkiye’nin önü aydınlık.” dedi.

    Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki üyeler, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Çankaya Köşkü’nde ziyaret etti. Gül ziyarette, işadamlarına siyasetteki kavgalara değil, işlerine bakmalarını tavsiye etti. “Muhalefet ile iktidar kavgaları hep olur. Yaşanan kavgalara bakmayın, işinize bakın. Türkiye’nin önü aydınlık.” şeklinde konuştu.

    TÜGİK’ten ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti: “Türkiye’nin en büyük sermayesi beşeri servetidir. Türkiye’nin en büyük beşeri serveti de sizlersiniz. Türkiye’yi yüksek gelirli bir topluma ulaştırmak için sizlere ihtiyaç var. Yüksek seviyede bir demokrasi, hukuk anlayışı ve uygulamaları ve eğitim sizlerin sayesinde olacak. Bunlar oluşturduğumuz zaman Türkiye çok gelişmiş bir ülke olacaktır.”

    "TÜRKİYE ÇOK ZAMAN KAYBETTİ"

    İş dünyasının geçmiş dönemlerde büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Türkiye ekonomik krizlerle, devalüasyonlarla boğuştuğu zaman işadamları çok çalışsalar bile başarıya ulaşamazlardı. Çünkü ortam buna müsait değildi. Bugün ise 30 milyar dolar olan ihracatını, 150 milyar dolar ihracata yükselen bir ülke konumuna geldi. Kendi dengimiz ülkelere baktığımız zaman çok zaman kaybettik. 1960’larda, 70’lerde, 80’lerde kaçırdığımız fırsatlar, bugün denk olmamız gereken ülkelerle aramızdaki makası açmıştır.” ifadelerini kullandı. Türkiye’de yapıcı tavsiyelerin çok önemli olduğuna işaret eden Abdullah Gül, ülkenin gelişmesi için işadamlarının güven duyması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, “Yabancı yatırımcıların da bu güveni duyması lazım. Güven olmazsa hiçbir şey olmaz.” diye konuştu.

    GÜRAL: İTİBARIMIZ GİDEREK ARTIYOR

    TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral da ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yurtdışında itibarının giderek arttığını söyledi. TÜGİK’in de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çok sayıda proje ve istihdam olanaklarını geliştirici çalışmalara imza attığını vurgulayan Başkan Güral, “Türkiye’nin çok iyi bir altyapısı var. İş dünyası olarak bunu iyi değerlendirmemiz gerekmektedir.” şeklinde konuştu. Genel Başkan Erkan Güral toplantıda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, TÜGİK’in 'Milli Mesele Projesi'nde yer alan '100. Yılı’nda Sözde Ermeni Soykırımına Karşı Türk Lobisi' adlı çalışmadan da bahsetti.

    "KARA PROPAGANDAYA İZİN VERMEYECEĞİZ"

    Ermeniler’in sözde soykırımı gerekçe göstererek 1915’ten bu yana sürekli propaganda yaptıklarını söyleyen Başkan Güral, 1915 olaylarının 100. yıldönümü olan 2015 yılında bu propagandaların tüm dünyada zirveye ulaşacağının altını çizdi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER