ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 21:31

Gül: "Türkiye'de yanlışlar sadece..."


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CNN Türk televizyonunda canlı yayınlanan 'Eğrisi Doğrusu' programına katıldı.

Çözüm süreciyle ilgili bir soruya Gül, Türkiye'nin önemli meseleleri olduğunu ve bunların kamuoyunda tartışıldığını ve kendilerini uğraştıran konular olduğuna dikkat çekti.

Özellikle Kürt meselesi ve terör meselesinin Türkiye'yi uzun zamandır meşgul ettiğini ve şimdide meşgul ettiğini dile getiren Gül, "Şiddetle, terörle bu konularla bir yere varılamaz. Bunu Meclis'te yaptığım konuşmalarda da söylemişimdir. Şiddetle hak alınamaz. Hiçbir devlet teröre baş eğmez. Kürt meselesi olarak baktığımızda, Türkiye'de yanlışlar sadece Kürt vatandaşların şikâyetleriyle ilgili değildir. Geçmişte birçok yanlışlar vardır. Demokrasinin eksikliğinden kaynaklanan yanlışlardı. Demokrasi standartlarının yükseltilmesiyle sorunların kalkacağına inananlardan biriyim. Kayseri'de Kürtçe konuşan birini görmedim ama Diyarbakır'a gittiğimde Kürtçe konuşanları gördüm. Bu meseleler zaman zaman komşular tarafından kullanılmıştır. Soğuk savaş döneminde kullanılmıştır. Şimdi yine çok kullanılmaya başlanmıştır. Bu ülke hepimizindir." dedi.

Terör ve şiddetin farklı olduğuna dikkat çeken Gül, "Biz inandığımız için, yanlışlarımızı gördüğümüz için, doğru olanı yapma irademiz olduğu için böyle bir gayret içindeyiz. Umut ederim iyi sonuçlar olacaktır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER