ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 16:24

Gül, Cuma Namazı'nı Akseki Camisi'nde kıldı

Gül, Cuma Namazını Akseki Camisinde kıldı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma Namazı'nı Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kıldı. Gül'ü, burada Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez karşıladı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı camiye gelişinde Gül'e Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile Ahmet Hamdi Akseki Camii'nin mimarı Sonay İlbay da eşlik etti.

Cuma namazını kılmak için camiye gelen vatandaşlar, korumalar tarafından tek tek arandı. Caminin minaresinde de keskin nişancı ekipleri konuldu. Cuma Namazını ise Diyanet İşleri Başkanı Görmez kıldırdı. Hutbede Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) hadisi şeriflerini okuyan Görmez, amellerin niyetlere göre olduğunu ifade etti.

Namazdan sonra ise Cumhurbaşkanı Gül, camide vatandaşlarla tokalaştı. Camide incelemelerde bulunan Gül, caminin alt katında açılan hat sergisini gezdi. Ahmet Hamdi Akseki Camii'nin mimarı Sonay İlbay'dan mimarisi hakkında bilgi alan Gül, cami çıkışında da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve diğer bakanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını ise cevapsız bıraktı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER