ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:37

Gül, Artvin Belediyesi'ni ziyaret etti


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Artvin Belediyesi’ni ziyaret etti. Şehirleri daha yaşanılır kılmanın belediye başkanlarının elinde olduğunu ifade eden Gül, "Belediye başkanlarının yapacağı imar, yollar, izin verecekleri binalar ya şehrin geleceğini daha parlak yapar ya da daha da kötüleştirir. O yüzden belediye başkanları şehirlerin geleceğini iyi planlamalı." dedi.

Gül, Artvin Valiliği ziyaretinin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gmrük ile Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve beraberindekilerle Artvin Belediyesi’ne geçti. Gül’ü belediye önünde kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. Gül, burada yaptığı konuşmada, şehirlerin gelişmesinde yerel yönetimlerin önemine vurgu yaptı.
Şehirlerin gerçek sahiplerinin oralarda yaşayan insanlar olduğunu söyleyen Gül, "Kamu görevlileri bulundukları illerde belli bir süre görev yapıp giderler. Belediye başkanları ise bulundukları şehirde kalır ve şehrin gerçek sahipleridir. Şehirler daha yaşanılır kılmak belediye başkanlarının elinde. Belediye başkanlarının yapacağı imar, yollar, izin verecekleri binalar ya şehrin geleceğini daha parlak yapar ya da daha da kötüleştirir. O yüzden belediye başkanları şehirlerin geleceğini iyi planlamalı. Artvin gerçekten her şeyiyle çok güzel bir şehir. O yüzden Allah’ın verdiği bu güzelliği bozmamak lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Belediye Başkanı Emin Özgün, ziyaretin anısına Cumhurbaşkanı Gül’e çeşitli hediyeler takdim etti. Gül, daha sonra Artvin Polis Evi’ne geçti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER