SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2014 Cuma 21:05

Genel Kurul'da terazili tepki!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/genel-kurulda-terazili-tepki-1493988-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/genel-kurulda-terazili-tepki-1493988-622x360.jpg
Genel Kurulda terazili tepki!

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında yanında terazi getirdi.


Güneş, "Adalet terazi ile gösterilir. Terazinin de dengede olması gerekir. Bu iktidarın değil terazisi, kıblesi bile şaşmıştır" dedi. TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, kürsüye kavaslar yardımıyla getirdiği terazi ile hükümeti eleştirdi. Güneş, "Bu terazinin bir küfesine asgari ücreti, sosyal yardımları, emekli maaşını, bir de işsizlik sigortasını koyuyorum. Diğer küfesine faizi, kaçak sarayı koyuyorum, yetmez bir de Rıza Sarraf’ın çil çil altınlarını koyuyorum. Denge kaldı mı? Kürsüde duran bu terazinin aslı Enbiya Suresi 47’nci ayetinde tasfir ediliyor. O da önünüze gelecek, hiç şaşmayacak. Ahirette de denge aranacak" dedi.
Konuşmasının ardından Güneş, temsili olarak teraziye koyduğu sarı kaplı yuvarlak çikolataları o sırada Genel Kurul salonunda bulunan milletvekillerinin yanına giderek ikram etti. Ak Parti Grup başkanvekili Naci Bostancı ise, elini kaldırarak çikolatayı geri çevirdi.

 

 KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Gürsel Tekin’den ’’Fethullah Gülen’’ yorumu

SONRAKİ HABER

TBMM Başkanı: ’’Maç kalabalığı gibi oluruz’’

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.