ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 19:57

Genç'ten türban açıklaması

Gençten türban açıklaması


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Eskişehir'de Milli Merkez Oluşumu Kurultayı'nda ilginç iddiada bulundu. Genç, "Meclis toplantısında yanımda bir milletvekili arkadaşım türbanın çok oy getirdiğini ve türbana karşı çıkmamamız yönünde bir şey söyledi. Ben de arkadaşıma madem türban çok oy getiriyor, o zaman sen de türban tak dedim. Ancak bu konuşmamı da basın başka şekilde yazdı." dedi.

    Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Özbay, Milli Merkez Oluşumu'nun Eskişehir İl Kurultayı'na katıldı. Cindoruk, Genç ve Özbay tüm siyasi partileri yerel seçimlerde AK Parti'ye karşı birleşme çağrısında bulundu.

    Cindoruk, yaptığı konuşmada, bazı kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis'e girmesine sevinilmesine sert tepki gösterdi. Cindoruk, "Başını örttü diye sevinen, demokrasiye kavuştuğunu zanneden başka bir ülke olabilir mi?" dedi.

    CHP'li Genç ise MHP'li Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hacca gitmesini eleştirerek, bu iki isme haklarını helal etmediğini kaydetti. Genç, şöyle dedi: "“Meclis başkanlığına getirilen Meral Akşener AKP’li zaten. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte hacca gitmiş. Kimin parasıyla gitmiş? Bizim paramız ile gitmiş. Haram olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum bunlara. Bir defa böyle hacılık olmaz. O sırada anlaşmış. 4 tane kadın gelmiş AKP’lilerin arasında arkada oturuyor. Şimdi MHP destekliyor. BDP destekliyor. AKP destekliyor, orada oturtmuşlar."

    Genç, konuşmasında ilginç bir de itirafta bulundu ve bir milletvekiliyle türban konusunda arasında geçen konuşmayı anlattı. Meclis toplantısında yanında bir milletvekili arkadaşının türbanın çok oy getirdiğini ve türbana karşı çıkmamaları yönünde bir şey söylediğini iddia eden Genç, “Ben de arkadaşıma madem türban çok oy getiriyor, o zaman sen de türban tak dedim. Ancak bu konuşmamı da basın başka şekilde yazdı." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER