ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:48

"Gençlerimiz kandil gibi etraflarını aydınlatacak"

"Gençlerimiz kandil gibi etraflarını aydınlatacak"


Bingöl'de gezi ve incelemelerde bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, merkeze bağlı Çavuşlar köyünde cami ve külliye inşaatının temel atma törenine katıldı. Tören alanında bekleyen vatandaşlara hitap eden Bakan Yılmaz. "Burada yetişecek gençlerimiz birer kandil ve meşale gibi etraflarını da aydınlatacaktır." dedi.

Cevdet Yılmaz, gezi ve incelemelerde bulunmak geldiği Bingöl'de merkeze bağlı Çavuşlar köyün vatandaşlara hitap etti. Temelini attığı müessesede, güzel ahlaklı insanlar yetişeceğini belirten Bakan Yılmaz, ahlaklı insan yetiştirmedikten sonra yapılan bütün hizmetlerin bir anlam ifade etmeyeceğini söyledi.

Kalplerin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Peygamber Efendimiz'in (sav) dediği gibi vücudumuzda öyle bir et parçası var ki o düzgün olursa her şey düzgün oluyor, o bozulunca da her şey bozuluyor. O et parçası kalbimizdir. İnşallah burada kalbi selim, aklıselim yeni nesiller yetişecek, imanlı, ihlâslı, ilim sahibi... Sadece iman olmuyor gerçekten. İlim sahibi, ilmi olarak yeterli olan insanlar yetişecek. Çünkü bazen insanlar iyi niyetli de olsalar, ilimleri yetersiz olunca yanlış davranabiliyorlar ve yanlış yönlere gidebiliyorlar. Gerçek dini, dinimizin gerçek önderlerini, en güzel şekilde yeni nesillere aktaracak bir müessese olmasını canı yürekten temenni ediyorum. Burada yetişecek gençlerimiz birer kandil gibi birer meşale gibi etraflarını da aydınlatacak inşallah. 'Alimlerin ölümü alemin ölümüdür' demişler. Âlimler olmadan gerçekten bizim ayakta kalmamız mümkün değil." ifadelerini kullandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER