ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2014 Pazartesi 15:06

Fransa'dan özür geldi

Fransadan özür geldi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fransa'da moda fuarında yaşanan olayla ilgili, "Evvelsi gün bize bununla ilgili özür mektubu geldi" dedi.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fransa'da moda fuarında yaşanan olayla ilgili, "Evvelsi gün bize bununla ilgili özür mektubu geldi. Haberlerinin olmadığını ve gösterinin kendilerine sunulan programda olmadığını söylediler" dedi.

Zeybekci, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde Fransa'daki Moda Fuarında yaşanan olay hakkında bilgi verdi.

Zeybekci, şunları kaydetti:

"Türkiye'den fuara yaklaşık 50 firmamız katıldı. Stant kapandıktan sonra, fuar alanında kontrolsüz ve bizim tasvip etmediğimiz bir şekilde, birilerine Türkiye ile ilgili bir aktivite düzenlenmesi sağlanıyor. Burada bizim milli ve manevi değerlerimize yapılan saldırıya en şiddetli şekilde tepki koyduk. Bunun hesabını soracağımızı söyledik. Evvelsi gün bize bununla ilgili özür mektubu geldi. Haberlerinin olmadığını ve gösterinin kendilerine sunulan programda olmadığını söylediler."

Zeybekci, gereği yerine getirilip, sorumlular hakkında hukuki sonuç alıcı eylemleri görene kadar tepkilerini sürdüreceklerini belirttiklerini anımsatarak, "Dün akşam üzeri, sorumlular hakkında dava açtıklarını bildiren yazıyı aldık. Bugün Fransa'nın ilgili şahsı, büyükelçimizle beraber, katılımcı şirketlerimizi ziyaret edip, duydukları üzüntüyü dile getirdi ve ikinci özür de dilenmiş oldu. Bu konunun takipçisiyiz" ifadesini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER